Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ТА ДОМОГОСПОДАРСТВ НАСЕЛЕННЯ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У 2013 РОЦІ

Загальний обсяг державної підтримки аграрної галузі області, що здійснювалася через Департамент агропромислового розвитку у 2013 році, становить 20,4 млн. гривень.

 

З Державного бюджету на фінансування цільових програм у 2013 році спрямовано:

- на виплату спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби до п’ятнадцятимісячного віку – 10 328,8 тис. гривень;

- на виплату бюджетної дотації фізичним особам за вирощені та продані на забій і переробку суб’єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняк великої рогатої худоби та свині (крім свиноматок і кнурів) – 35,3 тис. гривень;

- на часткове відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння – 747,8 тис. гривень;

- на виплату спеціальної бюджетної дотації за поголів’я корів м’ясного напряму продуктивності – 921,8 тис. гривень;

- на часткове відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності – 371,0 тис. гривень;

- для розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляду за ними – 821 тис. гривень;

- на державну підтримку з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітничих кадрів – 289,6 тис. гривень;

- на оздоровлення та відпочинок дітей працівників агропромислового комплексу – 294,8 тис. гривень.

Як повідомив в інтерв’ю програмі «Соціальний статус» на телеканалі «Тоніс» Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, аби забезпечити аграріїв необхідними коштами у періоди весняних і осінніх польових робіт, а також жнив, Уряд запровадив спеціальні фінансові інструменти. Так, вже кілька років поспіль сільгоспвиробники отримують безвідсоткові кошти, беручи участь у форвардних програмах. Окрім цього, аграрії можуть скористуватися механізмом складських розписок.

«За дорученням Президента вже кілька років поспіль Міністерство шукає оптимальні шляхи залучення фінансів для аграріїв. Зрозуміло, що кредити, які пропонують комерційні банки, є обтяжливими для виробників, а міжнародні зернотрейдери не поспішають фінансувати майбутній урожай. І тому держава бере на себе ці зобов’язання. Зокрема, продовжується відпрацювання механізму фінансування АПК у найбільш пікові періоди – весняні та осінні польові роботи, а також жнива», − зазначив Міністр.

Серед оптимальних фінансових інструментів, якими можуть скористатися аграрії, Микола Присяжнюк назвав форвардні закупівлі, а також складські розписки.

«Щороку близько 1 мільйона тонн зернових закуповує Аграрний фонд за форвардним механізмом. На це іде більше 1 мільярда гривень. Державна продовольчо-зернова корпорація, маючи кредити та зобов’язання перед КНР, теж проводить форвардні закупівлі. Тут сільгоспвиробник отримує близько 2 мільярдів гривень без відсотків. І також Уряд ініціював, а Верховна Рада ухвалила закон «Про складські розписки».

Це є світовим досвідом, що дає змогу комерційним банкам надавати кредити під дещо нижчі відсотки», − повідомив глава відомства. Міністр також наголосив, що у 2014 році Уряд підтримуватиме програми державного лізингу сільгосптехніки. Це значно зменшить фінансове навантаження на аграріїв.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Володимир Івченко ініціював розгляд питання щодо виділення також коштів обласного та місцевих бюджетів на підтримку аграрної галузі регіону.