Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕНЬ ПОЛЯ НА СУМЩИНІ

6 липня 2022 року в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН України відбувся День поля: «Формування врожаю ранніх зернових культур в умовах Північно-Східного регіону України та особливості його збирання у 2022 році».

Проблема продовольчої безпеки держави та безпека збору врожаю в умовах війни набула надзвичайної гостроти і цей захід став важливим майданчиком для безпосередньої комунікації влади з аграріями Сумської області. Свідченням розуміння складності викликів, перед якими постав аграрний сектор, визначив рівень присутніх посадовців області.

Участь у заході взяли виконувач обов′язків Голови Сумської ОВА Савченко Тарас Григорович, Голова Сумської обласної ради Федорченко Віктор Михайлович, народний депутат Гузенко Максим Васильович, Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОВА Маслак Олександр Миколайович та директор ІСГПС НААН Кабанець Віктор Михайлович, голова Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області» Картавий Олексій Олексійович. Вони обговорили з керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств усіх форм власності Сумської області особливості та проблеми збирання врожаю 2022 року, зокрема дефіцит пального, подолання наслідків можливих обстрілів полів з врожаєм. Присутні обмінялись думками стосовно практичного рішення забезпечення логістики постачання необхідних ресурсів та переміщення габаритного транспорту через блокпости та під час комендантської години. Важливою частиною дискусії представників влади та аграріїв було питання технічної та людської мобілізації задля забезпечення перемоги у війні проти російської агресії з урахуванням інтересів держави та підприємств.

Окрім того, на дослідних ділянках демонстраційно-технологічного полігону Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України  учасники заходу оглянули насінницькі посіви пшениці озимої, ячменю, гречки, конопель технічних та дізнались про їх властивості, ознайомились з адаптивністю сучасних сортів зернових культур для сортозаміни та сортооновлення в північно-східному Лісостепу, інноваційними системами захисту рослин сільськогосподарських культур.

Під час Дня поля відбулося оголошення та прийняття звернення аграріїв Сумщини до Голови Сумської ОВА та керівництва держави щодо проблемних питань на період підготовки, проведення збиральних робіт та подальшої життєспроможності с/г підприємств регіону різних форм власності.