Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОВЕДЕНО ОНЛАЙН-СЕМІНАР З ПИТАНЬ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ ТА НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

За участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Віталія Максименка 13.08.2020 відбувся онлайн-семінар з питань комплексного розвитку сільських територій на наповнення місцевих бюджетів області.

У заході взяли участь представники  Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Сумській області.

У вступному слові Віталій Максименко зазначив, що Сумщина має потенціал для розвитку малого та середнього аграрного бізнесу, створення нових фермерських, сімейних фермерських господарств, комплексного розвитку сільських територій регіону.

РОЗПОЧАТО ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЮДЖЕТНОЇ СУБСИДІЇ НА 1 ГЕКТАР СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ

Сумське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств повідомляє, що з 17 серпня 2020 року розпочинається прийом заявок та документів від фермерських господарств для отримання бюджетної субсидії на 1 гектар сільськогосподарських угідь, які не отримали таку допомогу в жовтні-листопаді 2019 року, а також від новостворених фермерських господарств.

Кінцевий термін подачі документів щодо заборгованості за 2019 рік − до 01 вересня 2020 року, для новостворених фермерських господарств − до 10 грудня 2020 року.

ПРИЙНЯТО НОВИЙ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКУ КООПЕРАЦІЮ»

Новий Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію» 12.08.2020 підписано Президентом України.

Закон урегульовує правовідносини щодо утворення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів з урахуванням міжнародних стандартів і найкращих світових практик.

Документом закріплюються на законодавчому рівні принципи утворення та діяльності сільськогосподарських кооперативів. Це, зокрема, демократичність, добровільність та відкритість кооперативного членства; обов’язковість участі члена у господарській та іншій діяльності кооперативів та їхніх об’єднань; автономність, незалежність, співпраця кооперативів; сприяння їхньому розвитку (освіта, навчання, інформація) та врахування інтересів територіальної громади.

ВІДБУДЕТЬСЯ СЕМІНАР З РОЗВИТКУ КОНОПЛЯРСТВА

15 серпня 2020 року в с. Сад Сумського району на території Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН відбудеться навчально-практичний семінар з розвитку коноплярства.

Взяти участь у зазначеному заході запрошуються суб’єкти господарювання, які займаються коноплярством або планують вирощувати та переробляти коноплі.

Організатори навчально-практичного семінару: Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН, Сумська обласна державна адміністрації, Сумська районна державна адміністрація, Садівська сільська рада.

Початок семінару о 9-30.

З детальною програмою заходу можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/wd2Zh5m

ДЕРЖАВА ПІДТРИМУЄ БДЖОЛЯРІВ

Бджільництво Сумщини є невід’ємною складовою агропромислового комплексу області. Станом на 1 січня 2020 року в усіх категоріях господарств області нараховується 123,2 тис. бджолиних сімей, з яких 122,1 тис., або 99%, утримується в господарствах населення.

За 2019 рік всіма категоріями господарств області вироблено 3907 тонн меду, що складає у розрахунку на 1 бджолину сім’ю по 31,8 кг. Крім того, щорічно виробляється більше 48,6 тонн воску.

За участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Віталія Максименка відбувся онлайн семінар щодо виплати бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї.