Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО РОЗВИТОК МОЛОЧНОГО СКОТАРСТВА СУМЩИНИ

Було обговорено під час проведення наради у Сумському національному аграрному університеті.

Нарада відбулася за участю першого заступника керівника Сумської обласної військової адміністрації.

Наразі виникає потреба зміцнювати свою позицію щодо розвитку галузі тваринництва, яка базується на інноваційному та комплексному підходах до її розвитку, а саме: поєднанні зусиль виробників, переробників та науковців.

ДО УВАГИ БУХГАЛТЕРСЬКИХ СЛУЖБ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОБЛАСТІ

Центр професійних бухгалтерів (Метелиця В.М.) організовує щоквартальні семінари за міжнародною програмою CPA Agro – «Сертифікований професійний бухгалтер агросектору».

Для керівників, бухгалтерів, юристів, кадровиків та економістів аграрних підприємств підготовлено 3-й відеосемінар у 2022 році: «Відновлення реєстрації ПН/РК, оренда та емфітевзис землі, воєнна трудова реформа; уточнення декларацій по ПДВ, майну та 4-й групі; експорт і перевірки».

Зареєструватись можна за формою: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsey95F-55kPH8TiUcRg2imR2s3z83KMPZkMtfJX54huRddg/viewform або за тел.: +38(067) 132-15-22, +38(050) 555-01-85. Контактна особа – Метелиця Наталія Віталіївна.

Додаткова Інформація на сайті: http://www.cpau.kiev.ua.

Основна реєстрація відкрита до 30 червня 2022 р

    Програма семінару та умови участі

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПРОГРАМИ БЕЗПОВОРОТНИХ ГРАНТІВ НА СТВОРЕННЯ ТЕПЛИЦЬ І САДІВ

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило програми безповоротних грантів для аграріїв, які були затверджені на черговому засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. 

Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств. Вони розроблені з метою підтримки суб'єктів підприємництва, агровиробників, створення робочих місць та забезпечення продовольчої безпеки.

НА СУМЩИНІ ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ДО ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ РАННІХ ЗЕРНОВИХ, ЗЕРНОБОБОВИХ ТА ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР

У Сумському національному аграрному університеті збиралися аграрії щоб спільно з керівництвом обласної військової адміністрації обговорити нагальні питання безпеки цьогорічного збирання врожаю сільськогосподарських культур. Додатково в заході брали участь керівники районних військових адміністрацій, структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, установи системи аграрного сектору, банківські установи.

На нараді обговорювалися питання протипожежної безпеки та охорони праці, переміщення великогабаритної техніки, роботи в нічний час, великовагові перевезення, забезпечення пально-мастильними матеріалами, використання джерел альтернативної енергетики.

За результатами наради обласної військовою адміністрацією прийняті відповідні рішення та поставлені завдання спрямовані на своєчасну підготовку та проведення збиральної кампанії 2022 року.

ПРОВОДИТЬСЯ ОПИТУВАННЯ ЩОДО ВТРАТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ВІД ВІЙНИ

Українська зернова асоціація за підтримки ФАО та ЄБРР проводить обґрунтоване опитування щодо втрат сільськогосподарських підприємств від війни.

Мова йде про втрати від руйнування об’єктів нерухомості та виробничих приміщень, втрати засобів виробництва, продукції, недоотриманий прибуток, втрат робочих місць, інше. Зокрема, опитувальник поділений на кілька напрямів: елеваторні потужності, портові потужності, засоби виробництва, продукція, недоотриманий прибуток, людські ресурси, посівні та земельні ресурси тощо.