Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УРЯД УКРАЇНИ ПРОПОНУЄ НОВУ ЕКОНОМІЧНУ СТРАТЕГІЮ, ЯКА ДІЯТИМЕ В УМОВАХ ВІЙНИ

Уряд на доручення Президента України пропонує нову економічну стратегію, яка діятиме в умовах війни, допоможе нашій економіці вистояти та стане фундаментом для післявоєнного відновлення.

Всього це 8 програм, спрямованих на створення робочих місць через підтримку бізнесу, держзамовлення, будівництво, кредитування та працевлаштування безробітних. Це також безповоротна грантова допомога малому та середньому бізнесу, підтримка українських виробників, будівництво нової інфраструктури.

Зокрема, основна увага наразі приділена 6 різним програмам безповоротної грантової підтримки малого й середнього бізнесу, аби якнайбільше українців створювали та розвивали власні бізнеси, адже саме приватний сектор — це ключовий компонент успішного економічного розвитку.

Отже, перша програма — це мікрогранти на створення власного бізнесу. Держава надасть безповоротні кошти для створення тисяч нових мікробізнесів. Заявки будуть подаватися через Дію у формі бізнес-плану, який розглядають незалежні оцінювачі-підприємці. Крім того, під цей бізнес можна буде взяти пільговий кредит в межах «5-7-9». Очікується, що програма грантів дозволить створити десятки тисяч робочих місць.

Друга ініціатива — це безповоротні гранти на розвиток переробних підприємств, зокрема, деревообробка, меблеве виробництво, виробництво одягу чи фурнітури, будівельних матеріалів, аграрна переробка тощо. Держава надасть грант, на кий можна буде придбати обладнання.

Третя ініціатива — програма в агросекторі, яка передбачатиме часткову компенсацію вартості теплиць. Безповоротний грант на типовий проект модульної теплиці розміром 2 гектари передбачає співфінансування держави та бізнесу. Так само, як і попередні дві програми, заявка подається через Дію, а далі — робота з банком. Наразі прогнозується в Україні будівництво до трьох тисяч таких теплиць. Це означає нове виробництво, нові експортні можливості, збільшення пропозиції овочів, ягід і фруктів на внутрішньому ринку, більше конкуренції та кращі ціни.

Наступна програма так само пов’язана з агросектором. Це гранти на висадку нових фруктових садів і ягідників. Така ж схема співфінансування держави й бізнесу. Перші очікування від проекту — висадження нових садів на площах до 10 тис. гектарів.

Ще один сектор, який стане драйвером росту нашої економіки — це ІТ. Вже успішно працює правовий режим Дія Сіті, яким користуються понад 200 компаній. Паралельно з цим держава максимально зацікавлена у створенні саме українських стартапів і готова вкладати в це гроші. Український Фонд підтримки стартапів буде викуповувати частку в новостворених компаній. Цільова аудиторія програми — це ІТ-підприємці-початківці, які мають ідею створення технологічного стартапу та шукають фінансування на стадію створення тестової моделі. Гроші можна направляти лише на розвиток, найм співробітників, підготовку моделі та початкове фінансування. Бюджет програми на рік — 10 млрд гривень. Пріоритет надаватиметься експортоорієнтованим компаніям.

Українці, які бажають отримати кваліфікацію junior developer або графічний дизайнер, або іншої технічної спеціальності, матимуть змогу отримати грант, який можна буде витратити лише на навчання на ІТ-курсах. Держава виділить фінансування для 60 тисяч українців, які зможуть після цього знайти роботу в цій сфері. Загалом ці шість грантових програм можуть стати справжнім драйвером зростання для економіки. Це ставка на малий і середній бізнес. Це мотивація для людей залишатися і працювати в Україні. Працювати задля нашої перемоги зараз, а також для розбудови сильної України в майбутньому.