Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОГО ШТАБУ

Щодо сприяння збиранню врожаю сільськогосподарських культур та проведенню комплексу осінньо-польових робіт на території Сумської області у 2022 році очільником обласного штабу розглядалися питання: про стан збирання пізніх сільськогосподарських культур та сівбу озимих зернових культур у 2022 році; про проєкт продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) щодо отримання аграріями засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів); про заходи щодо сприяння безперешкодному переміщенню врожаю та руху сільськогосподарської техніки і транспортних засобів територією Сумської області, у тому числі під час комендантської години, інше.

Директором Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації проінформовано про хід збирання аграріями області врожаю пізніх сільськогосподарських культур та проведення сівби озимих зернових культур під урожай 2023 року.

Також ним доведено до відома присутніх про реалізацію проекта продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), які спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошують про початок реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн. Проект реалізується за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

Надання такої допомоги аграріям є частиною Стратегії ФАО щодо підтримки зберігання зерна, метою якої є подолання дефіциту зерносховищ. Це критично важливо зараз для підтримки господарюючих суб’єктів та забезпечення продовольчої безпеки.

Крім того особливу увагу було приділено відпрацюванню механізмів  щодо сприяння аграріям у безперешкодному переміщенню врожаю та руху сільськогосподарської техніки і транспортних засобів територією Сумської області, у тому числі під час комендантської години на період проведення сільськогосподарських робіт.

За підсумками засідання надано ряд доручень щодо посилення контролю  заходів безпеки проведення сільськогосподарських робіт, зокрема на прикордонних територіях області, а також налагодження співпраці між районними військовими адміністраціями, громадами та агропідприємствами  задля координації спільних дій (зусиль) в умовах воєнного стану.