Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ІДЕНТИФІКАЦІЯ КОРІВ'— НЕОБХІДНА УМОВА ДЛЯ ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ

Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918, визначено, що отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції (далі - отримувачі).

Згідно з пунктом 2.26 статті 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» виробники сільськогосподарської продукції - сільськогосподарські товаровиробники, фізичні особи (у тому числі домогосподарства, фізичні особи, які здійснюють діяльність, пов’язану з веденням особистого селянського господарства, самозайняті особи у сфері сільського господарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю.

Одним з напрямків державної підтримки є спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530000 гривень для одного отримувача.

Відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» реєстрація - внесення до Єдиного державного реєстру тварин даних про ідентифіковану тварину, її власника/утримувача, господарство, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж. Дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням тварин. Об’єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози. Адміністратором Реєстру тварин є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка проводить в установленому порядку ідентифікацію та реєстрацію тварин, здійснює оформлення та видачу ідентифікаційних документів (на місцях – районні підрозділи Держпродспоживслужби). Для реєстрації ідентифікованої тварини у Реєстрі тварин власник/утримувач тварини подає Адміністратору Реєстру тварин заповнені реєстраційні документи на тварину. У разі прибуття/вибуття/переміщення тварин власник/утримувач тварини повинен повідомити Адміністратора Реєстру тварин.

Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року.

Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру - 15 листопада поточного року.

На заявку накладається електронний підпис отримувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

При невідповідності/відсутності даних Реєстру тварин відомостям, зазначеним у заявці на отримання дотації, заявка буде відхилена. На сьогодні є ще достатньо часу (прийом заявок триває до 15 листопада), щоб власники корів могли внести всі відомості про корів до Реєстру тварин.

Отримувачами бюджетних коштів можуть бути виробники сільськогосподарської продукції:

громадяни України, юридичні особи, засновниками яких є виключно фізичні особи - громадяни України; 

стосовно яких не застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

які не притягалися до кримінальної відповідальності та/або не мають незняту чи непогашену судимість, та/або не перебувають в розшуку;

до яких не застосовувалися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”;

які станом на дату подання заявки зареєстровані, але фактично не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) або на територіях, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого Мінреінтеграції;

які не мають заборгованості перед бюджетом;

які не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь;

керівники та/або бенефіціарні власники яких не включені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Довідково.

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.

Згідно з законодавством ідентифікація та реєстрація тварин проводиться з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів’я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні.