Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ГАЛУЗІ САІВНИЦТВА І ЯГІДНИЦТВА

За участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Івана Боршоша відбулося засіданні обласної комісії з питань надання державної підтримки для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

Згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 15 липня 2005р. № 587 (зі змінами), на розгляд обласної комісії подано пакет документів від суб’єкта господарювання ТОВ «Агрофірма «ІНБЕРРІ» на державну підтримку за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Підприємство займається органічним вирощуванням плодово-ягідних культур, зокрема лохини, чорниці та суниці.

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ДЛЯ БУХГАЛТЕРСЬКИХ СЛУЖБ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОБЛАСТІ

08.11.2019 за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації представниками Центру професійних бухгалтерів проведено черговий семінар для працівників бухгалтерських служб  аграрних підприємств області з актуальних питань бухгалтерського обліку.

«Зміни в Податковий кодекс, Державний бюджет -2020, земельно-трудові розрахунки» - таку тему семінару було запропоновано слухачам цього разу.

ОГОЛОШЕНО ПРО ПОЧАТОК ПРИЙОМУ ЗАЯВОК НА ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ЗА НАПРЯМКАМИ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ АПК

Комісія з питань виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, склад якої затверджено спільним розпорядженням Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради від 20.06.2018 № 385-ОД/22 «Про утворення комісії з питань виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року» (зі змінами), розпочинає приймання заявок та документів, що додаються до них, на одержання фінансової підтримки за напрямками:

1) підтримка галузі ягідництва; (бланк заявки)

2) виробництво органічної продукції; (бланк заявки)

3) виплата часткового відшкодування за збереження та утримання генофонду лебединської та української бурої молочної  порід великої рогатої худоби; (бланк заявки)

4) часткове відшкодування витрат, пов’язаних із придбанням для подальшого відтворення племінних свинок та кнурців вітчизняного походження; (бланк заявки)

5) часткове відшкодування вартості придбаного в племінних господарствах поголів’я молодняка овець; (бланк заявки)

6) підвищення кваліфікації відповідних менеджерів органів місцевого самоврядування; (бланк замовлення, договір-направлення)

7) часткове відшкодування витрат на придбання установки індивідуального доїння (доїльного апарату), машин та обладнання для первинної обробки молока вітчизняного виробництва; (бланк заявки)

8) фінансова підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності; (бланк заявки)

9) навчання працездатного населення сільської місцевості. (бланк заявки)

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ КОМІСІЇ

11 листопада 2019 року заплановано проведення засідання обласної комісії з питань надання державної підтримки для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

На виконання вимог Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 р.№ 587
(зі змінами), відповідно до розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 21.10.2019 № 567-ОД про обласну комісію з питань надання державної підтримки для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, затверджено її новий склад.

Засідання відбудеться за адресою: м. Суми, вул. майдан Незалежності 2, каб. 72, Сумська обласна державна адміністрація.

Початок засідання о 14 год. 00 хв.

ПРОГРАМА ЗДЕШЕВЛЕННЯ КРЕДИТІВ СПРИЯЛА ЗБІЛЬШЕННЮ ОБСЯГІВ ЗАЛУЧЕНИХ КРЕДИТНИХ РЕСУРСІВ В АПК СУМЩИНИ

Аграрії Сумщини є активними учасниками державних програм фінансової підтримки. Однією з більш витребуваних на Сумщині та загалом в Україні є бюджетна програма «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів». Ця програма надає можливість аграріям, які залучили банківські кредити, частково відшкодовувати плату за їх використання. Таким чином за відсутності обігових та інвестиційних коштів, отримавши банківські кредити, сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства мають можливість забезпечити власні потреби в матеріально-технічних ресурсах, основних засобах виробництва, проводити реконструкцію та будівництво виробничих приміщень тощо.