Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗАПРОШУЄМО НА НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР

27 лютого 2018 року на базі Сумського національного аграрного університету відбудеться науково-практичний семінар на тему: «Сучасні аспекти вирощування основних плодових та ягідних культур Сумської області».

Захід розпочнеться о 10-00 год., за адресою: м.Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 160, (Головний корпус, 3 поверх, зал вченої ради, ауд. 329).

Організатори: Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Сумська дослідна станція садівництва інституту садівництва НААН України, Сумський національний аграрний університет, Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН України.

ПРО СТАН ПІДГОТОВКИ АГРАРІЇВ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

У залі засідань Сумської обласної державної адміністрації перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк відкрив  відеоселекторну конференцію з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт та забезпеченості товаровиробників матеріально-технічними ресурсами.

У цьому заході взяли участь заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак  керівники обласних установ та організацій Сумської області, а також керівники регіональних Департаментів агропромислового розвитку та їх структурних підрозділів.

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ – ВЛАСНИКІВ ЕЛЕВАТОРНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

Українська зернова асоціація за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведе в 10 містах України ряд безкоштовних навчальних семінарів для представників елеваторів щодо впровадження системи HACCP. Зокрема, такі семінари будуть проведені в Києві, Вінниці, Полтаві, Кропивницькому, Тернополі. Дніпрі, Миколаєві, Харкові, Херсоні та Одесі. Перший практичний семінар відбудеться в столиці 2 березня 2018 року.

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, НЕПРИБУТКОВИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Конференція «Сучасні виклики для сільського зеленого туризму України: правові, освітні, організаційні та ринкові аспекти»

1 березня 2018 року о 13.00 год. відбудеться конференція «Сучасні виклики для сільського зеленого туризму України: правові, освітні, організаційні та ринкові аспекти». Організатором заходу є громадська організація «Спілка СЗТ України» за підтримки:

− проекту ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об`єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO);

− проекту «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

ЦЬОГОРІЧНА ВЕСНЯНА ПОСІВНА КОМПАНІЯ ПОТРЕБУЄ БІЛЬШЕ КОШТІВ

За оперативними даними структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, загальна потреба в коштах сільськогосподарських підприємств Сумської області для здійснення комплексу весняно-польових робіт у 2018 році становитиме 5 404,5 млн. грн (119,5% до рівня минулого року), з них: власні кошти – 4696,5 млн. грн, запозичені кошти – 708 млн. грн. У структурі запозичених коштів прогнозується залучити 567 млн. грн комерційних кредитів, 141 млн. грн банківських кредитів.

У загальній структурі витрат левову частку (27,6%) становлять витрати, повʼязані з придбанням мінеральних добрив, також значні суми витрат за статтями «Насіння та посадковий матеріал» - 19,7%, «Засоби захисту рослин» - 17,1%, «Пально-мастильні матеріали» - 12,3%, «Витрати на оплату праці та відрядження» - 10,9%.