Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

FAO ПІДТРИМУЄ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ СУМЩИНИ

На семінарі з питань реалізації проєктів FAO обговорювали проміжні результати та можливості підтримки розвитку малих форм господарювання в аграрному секторі Сумської області.

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації за сприянням Сумського національного аграрного університету проведено онлайн семінар з представниками районних військових адміністрацій, сільських, селищних, міських рад, голів Асоціацій  «Спілка аграрних підприємств Сумської області», громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумської області», громадської спілки «Асоціація тваринників та птахівників Сумщини» щодо державної фінансової підтримки у 2022 році та програм технічної підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО).

ІДЕНТИФІКАЦІЯ КОРІВ'— НЕОБХІДНА УМОВА ДЛЯ ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ

Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918, визначено, що отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції (далі - отримувачі).

Згідно з пунктом 2.26 статті 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» виробники сільськогосподарської продукції - сільськогосподарські товаровиробники, фізичні особи (у тому числі домогосподарства, фізичні особи, які здійснюють діяльність, пов’язану з веденням особистого селянського господарства, самозайняті особи у сфері сільського господарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю.

МІНАГРОПОЛІТИКИ ВІДПОВІДАЄ НА ЧИСЛЕННІ ПИТАННЯ ПРО ПОДАЧУ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У ПРОГРАМАХ ПІДТРИМКИ ЧЕРЕЗ ДАР

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад та Всеукраїнським конгресом фермерів провело онлайн-семінар для спеціалістів територіальних громад. В ході заходу фахівцями були надані відповіді на найбільш поширені запитання щодо практичних аспектів реєстрації в Державному аграрному реєстрі (ДАР).

Так, до 15 листопада триває подання заявок для отримання субсидії на одиницю оброблювальних угідь та дотації для агровиробників, що утримують від 3 до 100 корів.

ПРО КОНКУРС ПРОЄКТІВ ДУНАЙСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ

28 вересня 2022 року в рамках нової Дунайської регіональної програми 2021-2027 років (далі – Програма) заплановано оголошення
1-го конкурсу транснаціональних проєктів, до участі в якому будуть запрошені потенційні заявники з 14 країн Дунайського регіону, в тому числі й України.

Участь у конкурсах проєктів в рамках Програми можуть брати місцеві та центральні органи влади, міжнародні організації, неприбуткові організації тощо.

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОГО ШТАБУ

Щодо сприяння збиранню врожаю сільськогосподарських культур та проведенню комплексу осінньо-польових робіт на території Сумської області у 2022 році очільником обласного штабу розглядалися питання: про стан збирання пізніх сільськогосподарських культур та сівбу озимих зернових культур у 2022 році; про проєкт продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) щодо отримання аграріями засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів); про заходи щодо сприяння безперешкодному переміщенню врожаю та руху сільськогосподарської техніки і транспортних засобів територією Сумської області, у тому числі під час комендантської години, інше.