Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

МОЛОЧНЕ СКОТАРСТВО СУМЩИНИ ПІДТРИМУЄТЬСЯ ДЕРЖАВНОЮ ПРОГРАМОЮ

В Україні реалізується програма державної підтримки галузі тваринництва за напрямом: «Спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності». На цей напрям державним бюджетом передбачені кошти в сумі 500 млн. грн.

За результатами поданих документів суб’єктами господарювання в молочному скотарстві, які є юридичними особами до Міністерства аграрної політики та продовольства України підписаний наказ від 06 червня 2018 року №259 «Про затвердження розподілу коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою 2801540 «Державна підтримка галузі тваринництва» на 2018 рік, для надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, за кожну наявну станом на 01 січня поточного року корову».

ВІДБУЛАСЬ НАРАДА З ПИТАННЯ ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ НА РИНКУ МОЛОКА СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Заступником голови Сумської обласної державної адміністрації Миколою Подопригорою 20 червня 2018 року проведено нараду, під час якої обговорено ситуацію на ринку молока в області та перспективи його подальшого розвитку.

У нараді взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації О.Маслак, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку П.Турчин, голова Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Є.Касьян, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медициниГоловного Управління Держпродспоживслужби в ...

НА СУМЩИНІ ЗРОСТАЄ ВИРОБНИЦТВО ВАЛОВОЇ ПРОДУКЦІЇ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

За підсумками діяльності аграрного сектору економіки Сумщини в січні-травні 2018 року в усіх категоріях господарств області виробництво валової продукції сільського господарства становило 822,3 млн. гривень, що на 0,7% перевищує відповідний період 2017 року, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах області – 320,5 млн. гривень (+2,8%).

За темпами зростання виробництва валової продукції сільського господарства Сумщина ввійшла в першу десятку серед регіонів України і посіла 6-8 місце разом з Житомирською та Кіровоградською областями, за обсягом виробництва у розрахунку на 1 особу населення − 13 місце.

ВЛАСНИКИ МОЛОДНЯКА ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ОТРИМАЮТЬ ДОТАЦІЮ

В Україні реалізується програма державної підтримки галузі тваринництва за напрямом: «Спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб». На цей напрям державним бюджетом передбачені кошти в сумі 700 млн грн. 

За результатами поданих до 1 травня поточного року документів фізичних осіб – власників тварин до органів місцевого самоврядування, узагальнених відомостей структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку Міністерством аграрної політики та продовольства України виданий наказ від 06 червня 2018 року №258 «Про затвердження розподілу коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» на 2018 рік, для надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби, який народився у господарствах фізичних осіб». Загальна сума коштів нарахована фізичним особам – власникам тварин та розподілена за областями України становить 6741,3 тис. грн.

НА СУМЩИНІ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ ЧИСЕЛЬНІСТЬ ПЛЕМІННИХ ГОСПОДАРСТВ

Рішенням експертної комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України товариству з обмеженою відповідальністю «Вітчизна» Конотопського району присвоєно статус племінного заводу з розведення худоби голштинської породи, а товариству з обмеженою відповідальністю «Сумський селекційний центр» - статус підприємства з племінної справи у тваринництві ІІІ категорії.

Таким чином на початок червня 2018 року племінна база Сумської області нараховує 26 суб’єктів з племінної справи в тваринництві. Зокрема у молочному скотарстві – 16, свинарстві – 2, конярстві – 1, птахівництві – 3, рибництві – 2, бджільництві – 1, а також підприємств з племінної справи у тваринництві – 1.

Загалом сектор племінного тваринництва Сумщини складається із 9 племінних заводів та 16 племінних репродукторів.