Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

АПК СУМЩИНИ ВХОДИТЬ У ПЕРШУ ДЕСЯТКУ СЕРЕД РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

За січень-березень 2018 року виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств області становило 468,1 млн. гривень, або 100,2% до відповідного періоду 2017 року, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах області – 179,8 млн. гривень (100,2%).

За темпом виробництва валової продукції сільського господарства Сумщина ввійшла в першу десятку серед регіонів України і посіла 10 місце.

РОЗШИРЮЮТЬСЯ МОЖЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ ДОТАЦІЇ ЗА МОЛОДНЯК ВРХ

Відтепер фізичні особи можуть отримати дотацію на молодняк великої рогатої худоби народжений у 2017 року. Про це йдеться в Постанові Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року №285 «Про зміни, що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва». При цьому за роз’ясненнями Мінагрополітики наданими 20 квітня 2018 року під час проведення всеукраїнської відеоконференції,  власники тварин можуть отримати відразу 2,5 тис грн, якщо на час першого періоду подання документів, а саме 1 травня, тваринам було від 12 до 13 місяців.

З текстом Урядової Постанови можна познайомитися на сайті Кабінету Міністрів України за адресою https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-poryadk

В УКРАЇНІ ПОСІЯНО РАННІХ ЗЕРНОВИХ ТА ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР НА ПЛОЩІ 1,85 МЛН ГА

В усіх областях України приступили до посіву ранніх зернових та зернобобових культур.  Станом на 20 квітня було посіяно 1,85 млн га, що становило 77% до прогнозу. Про це та інші питання сільськогосподарського виробництва йшлося на відеоконференції з регіонами під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка. Участь у заході взяли заступник Міністра Олена Ковальова, керівники центральних органів виконавчої влади, НААН, представники Мінагрополітики, обласних державних адміністрацій, профільних асоціацій та громадськість. Від Сумської області у цьому заході взяли участь фахівці Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби, Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України.

АГРАРІЇ СУМЩИНИ РОЗПОЧАЛИ СІВБУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ, КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО ТА СОНЯШНИКУ

У Сумській області розпочато сівбу цукрових буряків, кукурудзи на зерно та соняшнику. Станом на 20 квітня поточного року кукурудзу на зерно посіяно на площі 2,6 тис. га. При цьому ранніх зернових та зернобобових культур посіяно на площі 18,4 тис. га. Зокрема ярого ячменю – 15,0 тис. га, що становить 38% до прогнозу, вівса  – 1,0 тис. га (8%), ярої пшениці – 0,3 тис. га (10%), гороху – 2,2 тис. га (28%).

Також розпочато сівбу технічних культур. Цукрові буряки посіяно на площі 1,0 тис. га, що становить 19% до прогнозу, соняшнику – 3,1 тис. га (2%).

ОСОБЛИВОСТІ ВИПЛАТИ ДОТАЦІЇ ЗА МОЛОДНЯК ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ РОЗГЛЯНУЛИ НА СЕМІНАРІ

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації проведено семінар щодо виплати дотації за молодняк великої рогатої худоби.

У заході взяли участь фахівці Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, уповноважені особи голів сільських, селищних та міських рад, представники банківських установ, а також представники Держпродспоживслужби в Сумській області та Сумської філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин».