Навігація

Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

КОНТРОЛЬНИЙ ОБМОЛОТ ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУР УРОЖАЮ 2018 РОКУ

На базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України за організації Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації та вищезазначеної установи 31.07.2018 проводився День поля на тему: «Контрольний обмолот зернових колосових культур урожаю 2018 року», за участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації М.Подопригори, голови Сумської обласної ради В.Токаря, академіка-секретаря відділу рослинництва НААН України П.Кондратенка, заступників голів районних державних адміністрацій, керівників та спеціалістів структурних підрозділів з питань агропромислового розвиткурайонних державних адміністрацій, керівників та спеціалістів сільськогосподарських підприємств районів; спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, співробітників ДП «Держгрунтохорона», науковців Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, Сумського НАУ та провідних селекційних установ країни.

На початку заходу, від імені хліборобів Сумщини, було вручено хлібний коровай академіку-секретарю відділу рослинництва Національної академії НААН України П.Кондратенку, заступнику голови Сумської обласної державної адміністрації М.Подопригорі та голові Сумської обласної ради В.Токарю, як запорука достатку та добробуту Сумщини.

У вітальному слові Микола Подопригора наголосив, що цей захід є знаковою подією для Сумщини, як аграрного регіону, що сьогоднішній захід дає можливість аграріям Сумської області зорієнтуватись на впровадженні найсучасніших технологій в аграрному секторі та підвищенні рентабельності усіх його галузей.

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець привітав всіх присутніх, висловив подяку за організацію в проведенні Дня поля провідним аграрним кампаніям області.

На демонстраційно-технологічному полігоні було представлено біля 150 сортів сільськогосподарських культур провідних селекційних установ України, в тому числі більше 100 сортів озимої пшениці.

Учасники цього заходу мали можливість ознайомитись з особливостями формування врожаю зернових колосових різного екотипу в умовах північно-східного Лісостепу України, з демонстрацією сільськогосподарської техніки в роботі з обробітку грунту, а також спостерігати проведення контрольного обмолоту демонстраційних ділянок ранніх зернових з визначенням показників вологості зерна та урожайності.

Найвищу урожайність озимої пшениці показали наступні сорти:, Практик – 98,2 ц/га, Богдана – 97,4 ц/га Подолянка – 91,4 ц/га, Царівна – 88,6 ц/га.

Про показники урожайності озимих колосових культур демонстраційно-технологічного полігону Інституту сільського господарства Північного Сходу урожаю 2018, яка була визначена піч час проведення контрольного обмолоту, буде повідомлено додатково.