Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ ГРУНТУ ПІД ПОСІВ ОЗИМИХ ТА ФОРМУВАННЯ УРОЖАЮ ПІЗНІХ КУЛЬТУР ОБГОВОРЕНО НА ОБЛАСНОМУ СЕМІНАРІ

На базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації 04 вересня 2018 року відбувся обласний семінар з питань: «Особливості проведення посіву озимих культур під урожай 2019 року. Формування врожаю пізніх культур у поточному році».

У цьому заході прийняли участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Турчин П.І., директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Кабанець В.М., заступники голів районних державних адміністрацій, керівники та спеціалісти структурних підрозділів з питань агропромислового розвиткурайонних державних адміністрацій, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств районів; спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, співробітники ДУ «Держгрунтохорона», науковці Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, Сумського НАУ і провідних селекційних установ України та представники комерційних структур з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння, а також представники компаній із реалізації сільськогосподарської техніки вітчизняного та іноземного виробництва.

Учасники заходу мали можливість ознайомитись з сортами та гібридами пізніх сільськогосподарських культур, а саме кукурудзи на зерно, соняшнику і сої та особливостями формування урожаю зазначеними культурами в умовах поточного року.

У вітальному слові Петро Турчин наголосив: – «Семінар, який ми сьогодні проводимо, відбувається в особливий період року для сільськогосподарських товаровиробників, зокрема збирання врожаю зернових та зернобобових культур, які сприяють забезпеченню продовольчої безпеки як нашої області так і в цілому держави, а також закладання фундаменту врожаю 2019 року через проведення відповідного комплексу сільськогосподарських робіт, а саме – підготовку ґрунту під посів, підготовку насіннєвого матеріалу, накопичення матеріально-технічних ресурсів та безпосереднього проведення посіву озимих культур та догляду за ними в осінній період».

Також зауважив, що згідно з попередніми розрахунками, прогнозований валовий збір зернових культур урожаю 2018 року прогнозується в межах 3 мільйони 740 тисяч тонн. З них ранні зернові – понад 1,1 мільйону тонн, у тому числі пшениці – в межах 900 тисяч тонн, зерна кукурудзи – 2 мільйони 718 тисяч тонн.

Валове виробництво зерна продовольчої пшениці становитиме – в межах 500 тис. тонн (при фактичній потребі по області 157 тис. тонн), що дасть можливість повністю забезпечити продовольчу безпеку регіону.

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець привітав всіх присутніх, висловив подяку за організацію в проведенні Дня поля провідним аграрним кампаніям області і звернув увагу присутніх, що сьогоднішній захід дає можливість аграріям Сумської області зорієнтуватись на впровадженні найсучасніших технологій в аграрному секторі та підвищенні рентабельності усіх його галузей.

На демонстраційно-технологічному полігоні було представлено біля 200 сортів/гібридів сільськогосподарських культур провідних селекційних установ України, в тому числі 42 сорти сої, 104 гібридів кукурудзи зернової та силосної, 48 гібридів соняшнику.

Учасники цього заходу мали можливість спостерігати проведення контрольного обмолоту демонстраційних ділянок сої з визначенням показників вологості зерна та урожайності.

Найвищу урожайність сої показали наступні сорти:, – Ранок 25,2 ц/га, Златослава – 24, 2 ц/га.

Представники комерційних компаній проінформували присутніх про нові перспективні сорти та гібриди сої, соняшнику та кукурудзи на зерно, а також щодо сучасних інтенсивних технологій  їх вирощування та програмування урожайності з урахуванням агрометеорологічних прогнозів для північно-східного Лісостепу України.

Учасники заходу отримали багато цікавої, корисної інформації та обговорили питання щодо їх господарської діяльності.