Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО ПРИВАБЛИВІСТЬ ВЛАСНОГО СУШІННЯ ЗЕРНА

За ініціативи Сумської обласної державної адміністрації, за участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, 14 вересня 2018 року у с. Коровинці Недригайлівського району на базі ФОП «Лаврик» проведено семінар «Сучасне сушильне обладнання зерна для малих форм господарювання» (сімейні, фермерські господарства, кооперативи, фізичні особи-підприємці).

У заході брали участь  заступники голів державних районних адміністрацій з питань агропромислового розвитку, керівники структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку державних районних адміністрацій, керівники та спеціалісти фермерських господарств області.

«Сушіння зерна є одним із завершальних технологічних етапів виробництва зерна для доведення продукції до вимог, визначених у стандартах якості. Процес сушіння зерна з кожним роком стає все дорожчим. Через підвищення вартості енергоносіїв значно підвищуються вартість послуг на хлібоприймальних підприємствах. Тому одним із завдань обласної державної адміністрації є сприяння фермерським господарствам та іншим підприємствам малих форм господарювання у зберіганні вирощених зернових культур на власних потужностях» − розповів у вступному слові Микола Подопригора.

За пропозиції Сумської обласної державної адміністрації підприємством «Техно-Біо-Енерго-Сервіс» виготовлений перший сушильний агрегат для сушіння зернових та олійних культур потужністю 50 тонн за добу, який придбаний ФОП «Лаврик» і сьогодні працює.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак у своєму виступі зазначив, що усі фермерські господарства області, а їх нараховується – 649, займаються виробництвом і вирощуванням зернових культур, валове виробництво, якого становить 480-500 тис. тонн в рік, або 10-14% від загального обсягу його виробництва. Погодно-кліматичні цього року показали, що сушильне обладнання необхідне не лише для кукурудзи, соняшнику, а і для ранніх зернових культур. Доробка зернових  та технічних культур на власних потужностях виробників дає можливість значно знизити їх собівартість та підвищити конкурентність на ринку сільськогосподарської продукції.

Голова ФОП «Лаврик» Роман Лаврик розповів присутнім про преваги сушарки виробництва ТОВ «Техно-Біо-Енерго-Сервіс», виробничі потужності якого знаходяться у місті Ромни, та надав можливість ознайомитися з сушильним агрегатом в роботі.

Генеральний директор ТОВ «Техно-Біо-Енерго-Сервіс» Ярослав Косенко Разом із спеціалістами інженерно-конструкторського відділу підприємства ознайомили присутніх з техніко-економічними можливостями використання агрегату, альтернативними видами палива, на яких може працювати агрегат, а також з його технічними особливостями будови і експлуатації.