Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

«СТАРОДАВНІ САДИ – ЦІННІСТЬ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ»

17 жовтня в селі Воздвиженське на Ямпільщині відбувся III Аграрний форум «Органічне виробництво – повага до себе та своєї землі».

Організатори Форуму – Сумська обласна державна адміністрація, Сумська обласна рада, Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації,Сумська торгово-промислова палата, Сумський обласний фонд підтримки підприємництва, Ямпільська райдержадміністрація, а також Громадська організація «Насіннєва скарбниця» – мали на меті відкрити нові напрямки сучасного садівництва.

У форумі взяли участь заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, заступник директора Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Леонід Сухомлин, а також науковці з усієї України, які опікуються питаннями садівництва, реалізації продукції, переробки фруктів, розвитком зеленого туризму, фахівці у сфері органічного садівництва, посадовці, журналісти.

Місце проведення агрофоруму було обране не випадково: у с. Воздвиженське більше століття тому трудовим братством Неплюївським було закладено сад, який досі плодоносить. За задумом організаторів форуму, жива енергія стародавнього саду мала надихнути нинішні та майбутні покоління аграріїв на відродження прадавніх традицій, додати динаміки розвитку садівництва на Сумщині.

Для учасників форуму була проведена екскурсія в народний музей ім. Неплюєва та в фруктовий сад, організована презентація місцевих сортів яблук та продукції з них.

Під час Агрофоруму розглянуто можливості використання генетичного матеріалу старовинних садів, які збереглися до нині; представлено історію яблуневого саду в с. Воздвиженське; експерти з питань органічного садівництва, селекції поділились досвідом у зазначених сферах з представниками аграрного бізнесу України.