Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РОЗВИТКУ АПК ОБЛАСТІ ОБГОВОРИЛИ В ХОДІ ПРОВЕДЕННЯ СЕЛЕКТОРНОЇ НАРАДИ

23.10.2018 під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори відбулася селекторна нарада в режимі відеоконференції із заступниками голів районних державних адміністрацій та керівниками структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

У ході проведення селекторної наради розглянуто питання щодо діяльності дорадчих служб області в 2019 році, реалізації заходів Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року та участі в заходах.

Відкриваючи нараду, Микола Подопригора зазначив, що дорадництво – нове суспільне явище, яке має на меті відродити сільське господарство та забезпечити його стабільний прибутковий розвиток, на основі специфічних методів формування нового селянина з новим типом економічного мислення, новою ринковою мотивацією.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак у ході проведення наради поінформував, що в області проводиться організаційна робота щодо створення дорадчої служби, зауваживши при цьому, що вже 40 осіб пройшли навчання на дорадників, експертів-дорадників і після отримання кваліфікаційних свідоцтв  їх буде внесено до Реєстру сільськогосподарських дорадчих служб. При цьому він зауважив, що при розробці програм соціально-економічного розвитку району на 2019 рік необхідно передбачити кошти на розвиток агрокооперації, фермерських господарств та дорадчої служби.

Також він зазначив, що для фінансової підтримки суб’єктів господарської діяльності малих організаційних форм, а саме: фермерських господарств, сімейних фермерських господарств, фізичних осіб-підприємців, Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації підготовлено проект змін до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, доповнивши її додатком 4.101 «Порядок надання фінансової підтримки суб’єктам господарювання агропромислового комплексу на поворотній основі»

Передбачається, що Комунальна установа «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради за рахунок коштів обласного бюджету надаватиме фінансову підтримку суб’єктам господарювання агропромислового комплексу – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, та фізичним особам – підприємцям, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн гривень, та сімейним фермерським господарствам без статусу юридичної особи, які здійснюють свою виробничу діяльність відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», на підставі результатів конкурсу інвестиційних проектів таких суб’єктів.

Олександр Маслак зазначив, що в с. Хоружівка Недригайлівського району відкрито Центр сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості з метою надання консультативно-роз’яснювальної допомоги особам, що зареєстровані в центрі зайнятості.

Також він поінформував учасників селекторної наради, що 19.10.2018 проведено засідання Комісії з питань виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області
на період до 2020 року, в ході якого вирішили оголосити конкурс за напрямком «Підвищення кваліфікації відповідних менеджерів органів місцевого самоврядування та державних органів на підготовку фахівців з регіонального менеджменту за освітнім ступенем «Магістр» магістерського курсу «Регіональний менеджмент» з дня оприлюднення оголошення на офіційних сайтах Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради та Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

Олександр Маслак у ході проведення заходу повідомив, що з 30.10.2018 по 01.11.2018 відбудеться 12 Міжнародна виставка сільськогосподарської техніки та обладнання «ІнтерАГРО 2018» у м. Київ. Також обговорювалися ряд питань щодо розвитку агропромислового комплексу області.