Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ФЕРМЕРИ СУМЩИНИ ВПРОВАДЖУЮТЬ НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ В РОЗВИТОК МОЛОЧНОЇ ГАЛУЗІ

У Шосткинському районі відбувся семінар з питання впровадження новітніх технологій в розвиток молочної галузі. У даному заході взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації  Олександр Маслак, голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної ради Віктор Долиняк, фахівці тваринницької галузі регіону, керівники та спеціалісти структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, представники сільськогосподарських підприємств області по виробництву молока.

Теоретична частина семінару відбулася на базі Клишківського навчально- виховного закладу. У вітальному слові голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров проінформував присутніх про стан та перспективи розвитку молочного скотарства Шосткинського району та наголосив на унікальності фермерського господарства «Озон»: - «Це єдине на Сумщині фермерське господарство, котре обрало курс на впровадження в галузь тваринництва високопродуктивної робототехнічної системи для доїння корів».

Фермерське господарство «Озон» почало працювати у 2000 році з 87 га землі в обробітку, у 2001 – взяли в оренду у власників земельних паїв ще 500 га, а також техніку, три напівзруйновані будівлі колишніх ферм і 54 голови великої рогатої худоби. Поступово нарощували потужності. Всього інвестували у господарство на розвиток тваринництва понад 2,5 мільйони євро.  На сьогодні господарство має 150 дійних корів та 80 телиць, постачає до 3,5 тонн високоякісного молока на добу із жирністю від 4,5% до 5%. Займаються рослинництвом на площі понад 3,0 тис. га.

Учасники семінару ознайомилися з виробничими процесами робота дояра «Mlone». Робототехнічна система в процесі доїння проводить ряд тестів і веде «досьє» на кожну тварину, пізнаючи її по датчику. Інформація акумулюється в базі даних, дозволяючи проводити подальшу аналітичну обробку. Тести дозволяють виявляти різні захворювання тварин, в тому числі на ранніх стадіях. Робототехнічна доїльна система добре пристосована до потреб тварин. На підприємстві застосовується безприв’язне утримання корів та однотипна годівля впродовж року консервованими кормами, що забезпечує стабільно високу продуктивність худоби.

При підведенні підсумків директор Департаменту Олександр Маслак зазначив: «Що відкриття сучасної робототехнічної доїльної системи сприятиме створенню комфортних умов для худоби, обслуговуючого персоналу господарства, впровадженню системних заходів на збереження молодняку та покращення відтворення стада.

Фермерське господарство “Озон” - приклад сучасної організації виробництва, який заслуговує на увагу, вивчення досвіду роботи та впровадження в господарствах галузі.