Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДОТРИМАННЯ ВИМОГ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

 

Дотримання вимог з охорони праці при виконанні збиральних робіт – запоруказбереження життя та здоров’я працівників.

До уваги аграріїв області! 

З початком проведення збиральних робіт в агропромисловому комплексі області значно зростають обсяги та інтенсивність виконання технологічних процесів, які пов’язані з збиральною компанією. Зростає і кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в тому числі за рахунок тимчасово залучених працівників, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо. Цей травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтування безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу. Перед початком виконання робіт працівникам необхідно пройти медичний огляд та відповідні інструктажі з охорони праці. Керівникам і спеціалістам підприємств слід контролювати виконання всіма працівниками нормативно-правових актів з охорони праці.

 

Вивчаючи стан охорони праці у сільськогосподарських підприємствах встановлено, що керівництво підприємств недостатньо проводить цю роботу, а в деяких ця робота взагалі не проводиться. На підприємствах, де механізатори, комбайнери, працівники на токах забезпечені спецодягом та засобами індивідуального захисту, всупереч вимогам нормативних актів з охорони праці не завжди використовують засоби індивідуального захисту, чим самі наражають себе на небезпеку. Досить часто працівники мотивують свою безвідповідальність тим, що в респіраторах працювати спекотно та й незручно. Але жодний з них не замислюється про своє здоров’я, яке таким чином можна пошкодити.

 

За попередні роки близько 25 відсотків важкотравмованих у сільському господарстві припадає на червень-серпень, і найчастіше ці травми трапляються при виконанні польових робіт. Здебільшого причинами нещасних випадків є: допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевірки знань з питань охорони праці; не виконання вимог інструкцій з охорони праці, а також незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки і обладнання, проведення робіт під діючими лініями електропередач. Аналізуючи причини і обставини виробничого травматизму, ефективними заходами профілактики можуть стати: посилення трудової та виробничої дисципліни; належна організація проведення відповідних інструктажів, навчання та перевірка знань з питань охорони праці; проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників; забезпечення працівників відповідними засобами індивідуального захисту. Вище перелічені заходи не вимагають від керівників сільгосппідприємств значних витрат, але у  той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працівників у процесі їх трудової діяльності.

З метою недопущення подібних фактів керівники підприємств та особи, відповідальні за охорону праці, повинні більш жорстко контролювати випадки безвідповідального ставлення працівників до своєї безпеки. Більшість нещасних випадків на виробництві та професійні захворювання трапляються через особисту необережність і невиконання працівниками елементарних норм охорони праці. Тому закликаємо як працівників, так і роботодавців не допустити на робочих місцях нехтування нормами охорони праці при виконанні збиральних робіт.