Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

МІНАГРОПОЛІТИКИ ПРОВЕДЕНО ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЯ

Міністерством аграрної політики та продовольства України проведено онлайн-конференцію з представниками обласних державних адміністрацій та керівниками структурних підрозділів агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, а також відповідними службами щодо проведення збиральної кампанії та актуальних питань державної підтримки 2019 року. Для участі в заході у залі апаратних нарад Сумської обласної державної адміністрації зібралися керівники та представники Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Сумської обласної філії Державного  підприємства «Державний центр сертифікації експертизи сільськогосподарської продукції», Сумської філії ДУ «Держгрунтоохорона», Спілки аграрних підприємств Сумської області, Асоціації фермерів Сумської області.

 

Під час наради обговорювалися питання щодо особливостей проведення збирання урожаю 2019 року, державної підтримки 2019 року, зокрема своєчасну сплату дотацій власникам телят, налагодження взаємодії з банками в рамках програми здешевлення сільськогосподарської техніки; ліцензування зберігання пального сільгоспвиробниками і можливості його скасування для малих сільськогосподарських виробників; введення в дію нового ДСТУ-3768:2019 «Пшениця. Технічні умови»; підписання нового Меморандуму з учасниками зернового ринку.

У звіті Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації було зазначено, що аграрії 10 районів Сумської області почали  жнива на тиждень раніше ніж у минулому році. Із зібраних площ ранніх зернових урожайність становить – 37,6 ц/га, озимої пшениці – 40,0 ц/га, ярого ячменю – 44,2 ц/га, гороху– 29,8 ц/га. Більшість районів проводить їх в плановому режимі, фіксуючи дещо нижчу урожайність проти минулого року, це зумовлено складною ситуацією пов’язаною з погодно-кліматичними умовами

.