Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СЕМІНАР З КЕРІВНИКАМИ МАЛИХ ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ПРОВЕДЕНО В М. ГЛУХІВ

У Глухівському агротехнічному інститут імені С.А.Ковпака Сумського національного аграрного університету 05 липня відбувся семінар з керівниками малих форм господарювання агропромислового комплексу Глухівського, Кролевецького, Путивльського, Середино-Будського, Шосткинського та Ямпільського районів з питань реалізації державних програм підтримки аграріїв у 2019 році і Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року.

 Перед початком  заходу директор  коледжу Анатолій Литвиненко  ознайомив гостей  з лабораторію технічного сервісу та ремонту машин і обладнання, створену в рамках міжнародного проекту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України», з сучасними агрегатами, наданими для навчання студентів провідними виробниками сільськогосподарської техніки.

ахівцями Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації проінформовано учасників заходу щодо напрямків та обсягів фінансування державної підтримки галузі тваринництва,хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляду за ним, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, фермерських, сімейних фермерських господарств.

 

Також значна увага приділялася питанням державних програм здешевлення кредитів для підприємств агропромислового комплексу,часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, що закуплені у вітчизняних виробників, фінансової підтримки аграріїв з обласного бюджету в рамках реалізації Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року.

Представники банківських установ області ознайомили учасників семінару з умовами кредитування аграріїв в рамках реалізації державних програм підтримки агропромислового комплексу.

Значна увага  на заході приділялася питанням надання субсидій  новоствореним та іншим фермерським господарствам. Директор Сумського відділення українського державного фонду підтримки фермерських господарств Олексій Пасько повідомив  про можливість подання заявки та інших документів для участі у цій державній програмі фінансової  підтримки.

 У ході проведення заходу також обговорювалися питання щодо можливості рейдерського захоплення земельних ділянок, розвитку сільського зеленого туризму в області, надавалися консультації експертів-дорадників.

Підводячи підсумки заходу, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак зауважив, що такі відкриті і дискусійні зустрічі ми зробимо на постійній основі, щоб провести всеохоплюючу інформаційну кампанію серед фермерських господарств області про державну та регіональну фінансову підтримки.

 За підсумками семінару  його учасники запропонували звернутися до Мінагрополітики  з питання наданням  можливості  фізичним особам підприємцям стати учасниками  програм державної  фінансової підтримки фермерів  та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Наступний  виїзний семінар заплановано провести 12 липня у  селищі Недригайлів за участі представників районних державних адміністрацій, керівників структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та керівників малих форм господарювання агропромислового комплексу Липоводолинського, Роменського, Конотопського та Буринського районів.