Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

КОНТРОЛЬНИЙ ОБМОЛОТ ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУР УРОЖАЮ 2019 РОКУ

23 липня 2019 року на Сумщині за підтримки Сумської обласної державної адміністрації на демонстраційно-технологічному полігоні Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України відбувся День поля: «Контрольний обмолот зернових колосових культур урожаю 2019 року».

На початку заходу, від імені хліборобів Сумщини, було вручено хлібний коровай першому віце-президенту НААН України Михайлу Гладію та керівнику апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитру Живицькому, як запорука достатку та добробуту регіону.

У вітальному слові Дмитро Живицький зазначив, що Сумщина є аграрною областю, тому проведення Дня поля для нас уже стало доброю традицією. Та наголосив, що захід дає можливість аграріям області зорієнтуватись на впровадженні найсучасніших технологій в аграрному секторі та підвищенні рентабельності усіх його галузей.

 

Вітаючи присутніх перший віце-президенту НААН України Михайло Гладій висловив сподівання, що проведення такого практичного семінару – День поля, дає можливість яскраво і ефективно презентувати свої наукові здобутки в аграрній галузі.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак зосередив увагу присутніх на тому, що вирощування зернових культур сьогодні в пріоритеті аграріїв Сумщини. І завдяки таким семінарам сільгоспвиробники дізнаються про сучасні інновації та нові технології, які допоможуть їм покращити результати власної господарської діяльності.

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець привітав всіх учасників Дня поля, висловив подяку представникам науково-дослідних установ України за надану можливість виростити виведені ними сорти  на землях Інституту, показати їх потенціал та поділитися здобутками з аграріями Сумщини.

На демонстраційно-технологічному полігоні було представлено біля 150 сортів сільськогосподарських культур провідних селекційних установ України, в тому числі більше 100 сортів озимої пшениці.

Учасники заходу мали можливість ознайомитись з особливостями формування врожаю зернових колосових різного екотипу в умовах північно-східного Лісостепу України та спостерігати за проведенням контрольного обмолоту демонстраційних ділянок ранніх зернових з визначенням показників вологості зерна та урожайності.

На перших обмолочених ділянках найвищу урожайність озимої пшениці показали наступні сорти: Принада – 68,6 ц/га, Розкішна – 67 ц/га, Зорепад Білоцерківський – 66,9 ц/га, Краса ланів – 62,1 ц/га, Альянс –61,4 ц/га.

Інформацію про показники урожайності озимих колосових культур демонстраційно-технологічного полігону Інституту сільського господарства Північного Сходу урожаю 2019, яка була визначена під час проведення контрольного обмолоту, буде розміщено на сайті Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації у розділі «Рослинництво».