Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ФОРМУВАННЯ МЕРЕЖІ ЯКІСНИХ МІСЦЕВИХ ПРОДУКТІВ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

З метою створення умов для забезпечення життєдіяльності сіл та селищ  області 24.09.2019, за сприяння Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, в приміщенні виставкового центру «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати для молоді, яка бажає розпочати власну справу в сільській місцевості, відбувся тренінг-семінар «Формування мережі якісних місцевих продуктів в Сумській області».

У заході взяли участь: зацікавлена молодь, голови сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, представники об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад, представники особистих селянських господарств, громадських організацій, керівники структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

Відкриваючи захід, тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Петро Турчин зазначив, що на сьогодні актуальною є підтримка не великих агрохолдингів, а представників малого та середнього бізнесу, які виробляють значну частину сільськогосподарської продукції, створюють робочі місця, наповнюють бюджет, що сприяє підвищенню рівня життя на селі, забезпеченню зайнятості сільського населення, стимулюванню сільської молоді до започаткування ведення агровиробництва в сільській місцевості.

У ході проведення тренінгу-семінару кандидат економічних наук, член президії Союзу учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Роман Корінець ознайомив учасників заходу з питаннями тенденції кооперації невеликих виробників. Директор ТОВ «Укрклеверкластер» Роман Деріпаскін презентував ініціативи об’єднання молоді, яка бажає розпочати власну справу у сфері сільського господарства та виробників сільськогосподарської продукції й продуктів харчування, з метою постачання місцевих продуктів для місцевих жителів у Сумській області.

Також розглядалися питання розвитку дорадчих служб області, перспективи отримання грантів та інші форми міжнародної підтримки для виробників Сумської області.

У рамках заходу проведено панельну дискусію за участі ініціативної групи, спікерів з планування першочергових кроків для налагодження ефективного виробництва та збуту продукції місцевих товаровиробників.