Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Стан проведення комплексу осінньо-польових робіт та актуальні питання державної підтримки 2019 року – на порядку денному міністерської відеоконференції

16 жовтня 2019 року під головуванням Олени Альшанової, заступника директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства, відбулася відеоконференція з питань проведення комплексу осінньо-польових робіт та актуальних питань державної підтримки 2019 року.

У студії Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної адміністрації  були присутні керівники та спеціалісти Департаменту, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко, директор Сумського відділення українського державного фонду підтримки фермерських господарств Олексій Пасько, голова Сумської обласної громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумської області» Іван Дейнека, керівник Сумської філії ДУ «Держгрунтохорона» Сергій Прокопенко, керівники інших територіальних підрозділів державних структур з питань АПК.

У ході відеоконференції Леонід Сухомлин, заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства – начальник управління рослинництва, насінництва, садівництва та виноградарства ознайомив присутніх з поточним станом сівби озимих культур в цілому в Україні (на 15.10.2019 посіяно 80% озимини до прогнозованої загальної площі). У звʼязку з тривалою посухою та змінами клімату терміни сівби озимих культур суттєво відстрочилися і фактично сівба на основних площах розпочалася на 2 тижні пізніше.

Директор Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків Микола Роїк проінформував учасників відеоконференції про новітні досягнення Національної академії аграрних наук України в селекції високопродуктивних сортів зернових культур, технології догляду за посівами озимих культур в умовах  несприятливих кліматичних проявів.

Микола Кульбіда, начальник Українського гідрометеорологічного центру, озвучив прогноз гідрометеорологічної ситуації в Україні на найближчі 2 місяці, прогнозний вплив погодних умов на процеси вегетації озимих культур.

Олена Альшанова (заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства), Юрій Апальков (в.о. генерального директора Українського державного фонду підтримки фермерських господарств), Сергій Шупик (начальник відділу підтримки фермерства), Павло Гринько (начальник відділу інженерно-технічного забезпечення в АПК) ознайомили присутніх з оперативною ситуацією щодо виплати сільгосптоваровиробникам коштів фінансової підтримки за бюджетними програмами 2019 року.

Підводячи підсумки відеоконференції Олена Альшанова зазначила, що всі зобов’язання перед учасниками бюджетних програм фінансової підтримки 2019 року будуть виконані відповідно до чинного законодавства.