Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОФІЛЬНИЙ КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПІДТРИМАВ ЗБІЛЬШЕННЯ ДЕРЖПІДТРИМКИ АПК МАЙЖЕ В 2 РАЗИ

Комітет з питань аграрної та земельної політики 16 жовтня 2019 року на своєму засіданні розглянув питання щодо державної підтримки сільгоспвиробників, передбаченої в проекті державного бюджету на 2020 рік, що зараз розглядається у комітетах Верховної Ради.

Зокрема, народні депутати підтримали поправки, напрацьовані профільним підкомітетом до пропонованого проекту державного бюджету на наступний рік.

У рішенні комітету підкреслюється, що відповідно до Бюджетного кодексу України, витрати на підтримку сільського господарства мають становити не менше одного відсотка ВВП.

Виходячи з цього, Комітет розраховує, що загальна сума державної підтримки аграрної галузі становитиме 8,4 мільярда гривень, у тому числі  4,4 мільярда гривень, які планується направити на здешевлення кредитів, пов’язаних з придбанням земель сільськогосподарського призначення.

Щодо розподілу 4 мільярдів гривень, то народні депутати пропонують виділити кошти, зокрема, на такі напрямки:

150 мільйонів гривень на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;

150 мільйонів гривень - на підтримку фермерських господарств;

400 мільйонів гривень – державна підтримка хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників;

100 мільйонів гривень - надання кредитів фермерським господарствам; 2,5 мільярда гривень - державна підтримка галузі тваринництва, переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури, рибальства; 600 мільйонів гривень – закупівля сільськогосподарської техніки та комплектуючих;

100 мільйонів гривень - часткова компенсація фермерам вартості електроенергії, що використовується для поливу зрошуваних земель.

Під час засідання голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артем Чорноморов наголосив: «Аграрний сектор – це не тільки виробництво сільгосппродукції і тваринництво, це – більша частина України, яка займається цією роботою і складається із селищ. Тому наше завдання - привернути увагу Міністерства фінансів, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства до цього питання».

Остаточний розгляд пропозицій до державного бюджету на 2020 рік, що стосуються аграрного сектору, планується на наступному засіданні Комітету після узгодження усіх позицій з Міністерством фінансів та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

За матеріалами https://rada.gov.ua/news/Novyny/182857.html