Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ РОСЛИН: ЕКОНОМІКА VS ЕКОЛОГІЯ

Під такою назвою проведено круглий стіл у Сумському національному аграрному університеті. Захід відбувся за ініціативи Сумської обласної державної адміністрації, ГС «Всеукраїнська аграрна рада», ННЦ «Інститут аграрної економіки», Сумського національного аграрного університету.

Під час проведення заходу обговорювались питання використання засобів захисту рослин у сучасному землеробстві та фітосанітарна безпека; світові тренди у технологіях застосування засобів захисту рослин; екологічні рішення застосування засобів захисту рослин у сільському господарстві; як економічно вигідно та екологічно доцільно уберегти урожай, щоб не нашкодити?

У вступному слові директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак акцентував увагу на важливості застосування засобів захисту рослин для отримання стабільних і високих урожаїв. Ним було наголошено, що зарубіжна і вітчизняна практика свідчить, що втрати врожаю від шкідливих організмів та бур’янів можуть становити понад 30% валового збору сільськогосподарської продукції, при цьому значно погіршується і її якість.

Начальник Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Оксана Голінач підтвердила вищесказане та додала, що одним із важливих напрямів вирішення продовольчої проблеми є ефективне застосування сучасних засобів захисту рослин. Вона  також зосередила увагу і на тому, що ставку потрібно робити на сучасні екологічно-безпечніші препарати, оскільки людина і її здоров’я мають бути на першому місці.

Разом з цим про сучасні технології захисту рослин та світові інноваційні тренди поінформували науковці кафедри засобів захисту рослин Сумського національного аграрного університету Володимир Власенко, Віктор Деменко, Юрій Міщенко та начальник відділу засобів захисту рослин компанії «ІнтерАгроСтандарт» Євгеній Олефіренко.

Із станом використання засобів захисту рослин у Сумській області присутніх ознайомила начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Олена Прощенко.

Заступник директора Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Микола Собко наголосив на необхідності зміщення тенденцій у бік застосування екологобезпечних методів боротьби із шкідниками, бур’янами та хворобами у сільському господарстві.

Про зміни, які очікують українських аграріїв в контексті світових та європейських викликів говорила заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Ольга Ходаківська. Вона наголосила, що наразі суттєве занепокоєння викликає той факт, що українським сільгоспвиробникам уже не перший рік поспіль доводиться функціонувати в умовах істотних потрясінь, пов’язаних із цілою низкою чинників, до яких може додатися ще одна – обмеження щодо застосування окремих діючих речовин засобів захисту рослин, зокрема інсектицидів неонікотиноїдної групи.

По завершенню, учасники заходу висловили подяку за організацію круглого столу і вдало підібраних учасників, що сприяло проведенню цікавої і фахової дискусії.