Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЛЯ КОНТРОЛЮ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПОРЯДКУ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ В УКРАЇНІ БУДУТЬ ВИКОРИСТАНІ КОСМІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Про запровадження  використання часових рядів супутникових даних для моніторингу використання земельних ділянок розповів у ході відеоселекторної наради  заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства УкраїниТарас Висоцький.

Відеоселекторна нарада на тему: «План та інструменти перевірок землекористування» відбулася 5 лютого 2020 року.

У студії відеозв’язку були присутні керівник та фахівці Департаменту агропромислового розвитку, Департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Головного управління Державної податкової служби у Сумській області. 

Тарас Висоцький повідомив, що Мінекономіки спільно зі Світовим банком розробили інструмент прозорого моніторингу земель з використанням супутникових зйомок та складання карти сільськогосподарських культур. Серед важливих питань – посилення боротьби з несплатою податків, пов’язаних із землекористуванням.

Супутниковий моніторинг земель є загально доступним та опублікований на публічній кадастровій карті. 

У подальшому передбачається об’єднання бази Державної податкової служби та Держгеокадастру з точки зору прив’язки сплати податків до кадастрового номеру кожної окремої ділянки.

Начальник Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Денис Башлик представив проміжні результати налагодження інспекційної діяльності та посилення контролю за охороною земель в рамках реалізації стратегії «Кадастр 2.0 Прозорість. Доступність. Інновації». На даний час готуються зміни до низки правових актів в частині посилення адміністративної відповідальності (збільшення штрафних санкцій у  5 разів) за правопорушення в порядку землекористування (самовільне зайняттям земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу тощо). Такі зміни стимулюватимуть користувачів офіційно оформлювати земельні ділянки та сплачувати податки.

Підводячи підсумки наради Тарас Висоцький підкреслив, що запровадження представлених інноваційних інструментів контролю за дотриманням  порядку землекористування стане допоміжним важелем в наповненні місцевих бюджетів та усунення можливостей «тіньового» використання земельних ділянок.