Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОЛІЙНІ КУЛЬТУРИ: ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ

За вказаною тематикою 6 лютого 2020 року в Інституті сільського господарства  Північного Сходу НААН  було проведено майстер-клас на тему : «Олійні культури: особливості технології вирощування».

У заході взяли участь керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, представники комерційних компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння, науковці.

У своєму виступі директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак зазначив, що товаровиробниками усіх форм власності у 2019 році вперше за всю історію Сумщини, було зібрано понад 1 млн. тонн олійних культур. За урожайністю соняшника Сумщина посіла 4 місце серед регіонів України, по валовому виробництву сої - 7 місце. Також ним було наголошено, що на сьогодні виробництво олійних культур потребує наукового підходу у зв’язку з розширенням їх площ посіву.

Крім того, він розповів присутнім про державну підтримку підприємств агропромислового комплексу у 2020 році. Із виділених на підтримку аграріїв у державному бюджеті понад 4 млрд. грн., в межах 1 млрд. грн. передбачено на часткове відшкодування вартості техніки вітчизняного виробництва, 400-600 млн. грн. - підтримку розвитку садівництва та виноградарства, 1,2 млн. грн. - на  відшкодування вартості банківських кредитів. Решта коштів буде спрямована на підтримку галузі тваринництва .

 

 Під час проведення заходу наукові співробітники Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН розповіли присутнім про: особливості вирощування соняшнику в Сумській області; сортовий потенціал та особливості вирощування ранньостиглої сої; фактори стресу в період росту, розвитку рослин сої і шляхи її подолання та перспективні культури для Сумщини такі як коноплі посівні та льон олійний .

Представники комерційних компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння проінформували присутніх про особливості захисту рослин олійних культур та систему їх удобрення в умовах Сумської області.

Крім того, під час проведення заходу учасники мали можливість ознайомитись та спробувати продукцію вироблену Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН України та ТОВ «Крук» - соєві сири в асортименті, котлети соєві, окара (фарш) соєвий, олія соєва та конопляна.

Наступний семінар на тему: «Шляхи стабілізації виробництва круп’яних культур: сорти, технології, переробка» відбудеться в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН України 13 лютого 2020 року.