Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СУЧАСНІ ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА КРУП’ЯНИХ КУЛЬТУР...

Обговорювали виробники та науковці 13 лютого 2020 року в Інституті сільського господарства  Північного Сходу НААН України під час проведення майстер-класу на тему: «Шляхи стабілізації виробництва круп’яних культур: сорти, технології, переробка».

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак розповів присутнім про стан та перспективи вирощування круп’яних культур в регіоні. Ним було наголошено, що упродовж останніх років через нестабільні погодні умови, які призводять до зниження врожайності гречки та значні обсяги імпорту гречаної крупи, сільськогосподарські товаровиробники відмовляються її сіяти. Це стосується і аграріїв Сумщини. Так за останні 10 років у регіоні посівні площі гречки зменшились у 5 разів (із 25,6 тис. га, до 4,9 тис. га).

 

Разом з цим він зауважив, що зниження обсягів виробництва гречки по Україні та підвищення цін на продукти її переробки робить гречку економічно привабливою культурою, тому сільськогосподарські виробники області повинні переглянути своє ставлення до вирощування цієї культури, збільшуючи в подальшому площі її посіву, аби Сумщина і надалі займала лідируючі позиції в Україні по вирощуванню гречки.

Наукові співробітники Інституту сільського господарства  Північного Сходу НААН України розповіли присутнім щодо тенденцій виробництва круп’яних культур в Україні та світі, сортових технологіях їх вирощування. Також зупинилися на сортах гречки та проса, які рекомендовані для вирощування на Сумщині, окрема увага була приділена сортам гречки селекції Інституту сільського господарства  Північного Сходу НААН України.

Разом з цим науковці Сумського національного аграрного університету поділились досвідом вдосконалення технологічних прийомів збирання гречки.