Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ЯГІДНИЙ БІЗНЕС: ВИРОЩУВАННЯ, ПЕРЕРОБКА ТА ЕКСПОРТ»

З метою популяризації сучасних технологій вирощування та переробки ягід, просування ягідної продукції на внутрішньому і зарубіжних ринках, сприяння продажу та експорту української ягоди 12 березня 2020 року в Конгрес-центрі Сумського державного університету проведено практичний семінар «Ягідний бізнес: вирощування, переробка та експорт» за сприяння Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу м. Суми та м. Хмельницький та підтримки ЄБРР у рамках ініціативи ЄС EU4Business.

У заході взяли участь понад 80 власників індивідуальних селянських та фермерських господарств, представників малого і середнього аграрного бізнесу, громадських організацій та державних установ.

На Сумщині вирощують плодові та ягідні культури здебільшого особисті селянські господарства. За підсумками минулого року в області з площі 3,16 га було зібрано майже 18,0 тис. тонн ягід за врожайності 56,8 ц/га, в тому числі особистими селянськими господарствами з площі 2,53 га було зібрано
17,0 тис. тонн ягід за врожайності 67,3 ц/га. Загалом потреба області в плодово-ягідній продукції за рахунок власного виробництва забезпечується лише на третину. Тому на семінарі розглядалися питання, які сприятимуть подальшому розвитку галузі.

Учасники заходу мали змогу обговорити питання щодо ефективної кооперації у сфері ягідного бізнесу, отримати знання стосовно оцінки стану ґрунту, підбору органічних добрив та природних мінералів для системи живлення, з планування ягідної ферми, оцінки стану насаджень та розрахунку планового врожаю тощо.

Зокрема, Олександр Маслак, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації зауважив щодо актуальності питання будівництва мережі логістичних центрів (складів відкритого типу) на Сумщині, що сприятиме збільшенню плодово-ягідних насаджень у малих господарствах.

Голова правління Агенції Сталого Розвитку АСТАР Олег Демчук презентував аналітичне дослідження щодо ягідного бізнесу, яке було проведене Центром Інформаційної Підтримки Бізнесу м. Хмельницький,  опис переваг від кластерних і кооперативних моделей, прогнозування ринку ягідництва.

Під час заходу учасники мали змогу отримати практичні рекомендацій як від експертів-консультантів у сфері ягідництва, так і від представників успішних ягідних господарств.