Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СТАН ОЗИМИХ КУЛЬТУР НА СУМЩИНІ ТА ДОГЛЯД ЗА НИМИ

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН проведено науково-практичний семінар з питання стану озимих рослин, та догляд за ними навесні 2020 року.

На Сумщини посіяно озимих культур на площі 174 тис. га. З них озимої пшениці 164,8 тис. га, жита 6,8 тис. га, ячменю 2,4 тис. га, озимого ріпаку 14 тис. га.За підсумками І декади березня в доброму та задовільному стані перебуває 99% посівів, слабкі та зріджені в межах 1%.

Під час семінару були обговорені питання щодо перезимівлі, відновлення вегетації, своєчасного підживлення та подальшого розвитку озимих зернових культур в умовах цього року.

Про стан та перспективи розвитку виробництва зерна в області розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, крім того директор зазначив що під урожай 2020 року суб’єктами господарювання усіх форм власності прогнозується провести сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 65,2 тис. га.

Про стан озимої пшениці, заходи щодо догляду за ними навесні в 2020 повідомив заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Микола Собко, він зазначив що цього року весняне відновлення вегетації озимих культур розпочато 4 березня,
рослини мають вторинну кореневу систему довжина якої досягає від 10 до 15 см.

У верхневому горизонті грунту запаси вологи на посівах озимої пшениці добрі, вміст продуктивної вологи на 10-15% більший за середньобагаторічні показники. Запаси вологи поповнилися завдяки весняним опадам у вигляді снігу та дощу.

Досвідом наукових досліджень при вирощуванні озимої пшениці поділився завідувач лабораторії селекції озимої пшениці Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла НААН України Олександр Гуменюк.

Про особливості в технологіях вирощування сортів озимої пшениці Національного Наукового Центру «Інституту землеробства НААН» - повідомив  Володимир  Юла – завідувач відділу адаптивних інтенсивних технологій зернових колосових культур і кукурудзи ННЦ « Інститут землеробства НААН».

Про регулювання  мінерального живлення  рослин озимої пшениці за умови інтенсивного землеробства розповів Володимир Прасол доцент кафедри землеробства, ґрунтознавства та агрохімії Сумського національного аграрного університету.

Цікавими були виступи Миколи Степаненка - керівника агрономічного відділу ТОВ «Інтерагростандарт», про систему живлення зернових колосових рослин, Олександра Ткаченка – директора ТОВ «Агрохім-Проект»  щодо контролю бур’янів, хвороб та шкідників в зернових агроценозах.

Компаніями постачальників засобів захисту рослин, регуляторів росту та добрив було внесено пропозиції щодо ресурсного забезпечення технологій вирощування зернових колосових культур.