Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ВИЗНАЧИЛИСЯ З АЛГОРИТМОМ ВЗАЄМОДІЇ ПАСІЧНИКІВ, АГРАРІЇВ ТА ОРГАНАМИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

Бджільництво Сумщини є невід’ємною складовою агропромислового комплексу області. Станом на 1 січня 2020 року в усіх категоріях господарств області нараховується 123,2 тис. бджолиних сімей, з яких 122,1 тис., або 99%, утримується в господарствах населення.

За 2019 рік всіма категоріями господарств області вироблено 3907 тонн меду, що складає у розрахунку на 1 бджолину сім’ю по 31,8 кг. Крім того, щорічно виробляється більше 48,6 тонн воску.

За участю заступника директора Департаменту аграрної політики- начальника управління тваринництва та племінної справи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Андрія Кравченка та керівника апарату Сумської обласної державної адміністрації відбувся онлайн семінар з роз’яснення алгоритмів взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади.

Участь у заході взяли: директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, провідний спеціаліст відділу організації виробництва та маркетингу агропродукції, охорони праці та мобілізаційної роботи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини та начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області, голова Сумського міжрайонного об'єднання бджолярів, представники районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, спілки пасічників, бджолярі, пасічники-любителі.

У вступному слові заступник директора Департаменту аграрної політики –наголосив, що метою даного заходу є обговорення найактуальніших питань сучасного бджолярства та знаходження шляхів вирішення проблемних питань.

Про випадки отруєння бджіл на Сумщині: аналіз ситуації та шляхи попередження конфліктів між бджолярами та аграріями інформував голова Сумського міжрайонного об’єднання бджолярів Анатолій Денисенко.

Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віктор Науменко розповів про порядок дій пасічників, органів місцевого самоврядування в разі виникнення випадків загибелі бджіл, а також про порядок відбору зразків для лабораторного дослідження.

На дотриманні регламентів застосування пестицидів з метою уникнення отруєння бджіл акцентувала увагу присутніх начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Оксана Голінач.

Заступник голови Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області» - директор ТОВ «Хлібодар» Сергій Карпенко зауважив присутніх на важливості налагодження ефективної співпраці фермерів та агровиробників з бджолярами.

Провідний спеціаліст відділу організації виробництва та маркетингу агропродукції Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Наталія Кулак розповіла про надання державної підтримки суб’єктам господарювання за наявні бджолосім’ї.

Також впродовж роботи семінару відбулися дискусії та обмін думками бджолярів та пасічників-любителів, на яких обговорили низку питань, необхідних для подальшого розвитку галузі.

За результатами проведеного онлайн семінару керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Ігор Кальченко доручив Головному управлінню Держпродсоживслужби у Сумській області, районним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування тримати на контролі дотримання норм законодавства суб’єктів господарювання та пасічників в галузі бджільництва.