Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

АГРАРІЇ СУМЩИНИ ПРОВОДЯТЬ ЗАХОДИ З ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Станом на 22 травня польові роботи проведені на 1153 тис. га, що становить 98% від прогнозованих 1172 тис.га. Завершена сівба ярих культур, окрім сої (75 тис. га або 72% від прогнозу) та гречки (5,8 тис. га або 75%). У структурі посівів ярої групи культур прогнозується збільшити частку кукурудзи та соняшнику, зменшити ячменю та сої.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології за останній тиждень дощі покращили умови для сходів та вегетації сільськогосподарських культур. По області опади поповнили вологозапаси грунту на 49 – 58 мм, що становить 50 – 80% від місячної норми.

Інститут сільського господарства Північного Сходу НААНУ повідомляє, що в орному горизонті міститься від 23-25 мм продуктивної вологи, котра капілярно з’єдналась з вологою нижніх горизонтів ґрунту, в метровому горизонті ґрунту – 160-165 мм. Загалом дощова та прохолодна погода стримувала розвиток шкідників і захворювань сільськогосподарських рослин.

За станом вегетації озима пшениця знаходиться в фазі виходу прапорцевого листка. На рослинах озимого жита та ячменю спостерігається початок фази колосіння. Поступово починаються прояви та поширення хвороб та шкідників на посівах сільськогосподарських культур. Основним завданням догляду за посівами озимих зернових культур в цей період є запобігання поширення хвороб.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області рекомендує застосовувати системні фунгіциди профілактично, не даючи можливості збудникам хвороб уразити здорові рослини. До того ж, слід тримати на контролі кількість та розвиток бур'янів та за необхідності вчасно проводити обробку посівів гербіцидами відповідно до видового складу бур’янів. Перевагу слід надавати гербіцидам з відносно широким спектром дії.

На площах ярих рослин відмічено період розвитку кущення-початок виходу в трубку, в цей період необхідно проводити роботи із застосуванням препаратів проти розвитку бур’янів.

Отже важливим для аграріїв в цей період є вчасний догляд за посівами сільськогосподарських культур із застосуванням комплексних заходів.