Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОТГ БІЛОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

На виконання листа Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 2822-06/49845-06 від 12.08.2020, розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації № 435 від 01.09.2020 «Про утворення робочої групи з питань розвитку сімейних фермерських господарств та впровадження земельної реформи», відповідно до затвердженого графіку проведення в об’єднаних територіальних громадах Сумської області щотижневих семінарів з питань розвитку сімейних фермерських господарств та впровадження земельної реформи Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації започатковано проведення вищезазначених семінарів.

У Миколаївській об’єднаній територіальній громаді Білопільського району 3.09.2020 робочою групою, до складу якої увійшли представники Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру в Сумській області, Сумського регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерів проведено перший семінар серед об’єднаних територіальних громад області.

У ході проведення заходу начальник відділу економічного аналізу, інвестиційної діяльності та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Любов Придатко поінформувала учасників семінару про алгоритм створення сімейних фермерських господарств, їх державну реєстрацію та фінансову державну підтримку в 2020 році. Вона зазначила, що державна фінансова підтримка надаватиметься фермерським господарствам, яке має чистий дохід від реалізації продукції (послуг) за останній рік до 20 млн гривень шляхом:

– бюджетної дотації за утримання корів (5 тис. гривень, але не більше ніж 250 тис. гривень, фермерським господарствам , у власності яких перебуває від 5 корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну, станом на 01 липня поточного року корову);

– часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданими с/г дорадчими послугами (виплата 90% вартості, але не більше ніж 10 тис. гривень с/г дорадчим службам);

- бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 га) – новоствореним фермерським господарствам (3 тис. грн на 1 га, але не більше 60 тис. грн на одне фермерське господарство). Сімейним фермерським господарствам без статусу юридичної особи, яке зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи, додаткова державна фінансова підтримка здійснюватиметься протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Про державну фінансову підтримку на поворотній основі (безвідсоткові кредити) через Український державний фонд підтримки фермерських господарств розповів директор Сумського регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерів Олексій Пасько.

Начальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру в Сумській області ознайомив учасників семінару зі змінами в земельному законодавстві щодо розпорядження об’єднаними територіальними громадами землями сільськогосподарського призначення, відповів на ряд запитань.

Підводячи підсумки семінару, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак зазначив, що Сумщина має потенціал для розвитку малого та середнього аграрного бізнесу, створення нових фермерських, сімейних фермерських господарств, при цьому особисті селянські господарства є структурним елементом агропромислового комплексу України і відіграють важливу роль у виробництві сільськогосподарської продукції.