Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР В КРАСНОПІЛЬСЬКІЙ СЕЛИЩНІЙ ОТГ

На виконання листа Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 2822-06/49845-06 від 12.08.2020, розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації № 435 від 01.09.2020 «Про утворення робочої групи з питань розвитку сімейних фермерських господарств та впровадження земельної реформи», відповідно до затвердженого графіку проведення в об’єднаних територіальних громадах Сумської області щотижневих семінарів з питань розвитку сімейних фермерських господарств та впровадження земельної реформи, у Краснопільській селищній об’єднаній територіальній громаді 10.09.2020 робочою групою, до складу якої увійшли представники Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру в Сумській області, Сумського регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерів, проведено семінар.

Відкриваючи захід, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Віталій Максименко зазначив, що сучасний стан сільського господарства Сумщини дає можливість передбачати у розвитку фермерства один із шляхів його майбутнього перспективного розвитку.

У ході проведення семінару директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак проінформував учасників семінару про алгоритм створення сімейних фермерських господарств, їх державну реєстрацію та фінансову державну підтримку в 2020 році. Він зазначив, що державна фінансова підтримка надаватиметься фермерським господарствам, яке має чистий дохід від реалізації продукції (послуг) за останній рік до 20 млн гривень шляхом:

– бюджетної дотації за утримання корів (5 тис. гривень, але не більше ніж 250 тис. гривень, фермерським господарствам , у власності яких перебуває від 5 корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну, станом на 01 липня поточного року корову);

– часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданими с/г дорадчими послугами (виплата 90% вартості, але не більше ніж 10 тис. гривень с/г дорадчим службам);

- бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 га) – новоствореним фермерським господарствам (3 тис. грн на 1 га, але не більше 60 тис. грн на одне фермерське господарство). Сімейним фермерським господарствам без статусу юридичної особи, яке зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи, додаткова державна фінансова підтримка здійснюватиметься протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також Олександр Маслак повідомив присутніх про впровадження Державного аграрного реєстру в Україні. Він заначив, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад 2 вересня 2020 року розпочали активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (ДАР).

ДАР – це автоматизована електронна система, доступна для усіх виробників сільськогосподарської продукції незалежно від форми господарювання. У майбутньому зареєстровані користувачі ДАР отримають можливість подавати онлайн заявки на участь в державних і регіональних програмах державної підтримки сільського господарства, що дозволить Уряду більш ефективно планувати та спрямовувати програми підтримки сільгоспвировиробників. 

Олександр Маслак наголосив, що друга черга пілотного впровадження розпочинається 16 вересня 2020 року в 36 об’єднаних територіальних громадах на території Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей, і триватиме до
14 жовтня. Перше пілотне впровадження ДАР відбувалося у лютому цього року в окремих ОТГ Київської, Черкаської, Одеської, Львівської, Волинської та Миколаївської областей. 

Він зазначив, що перелік ОТГ, які беруть участь у другому пілотному впровадженні ДАР, опублікований на веб-сайті Державного аграрного реєстру в розділі Публічна інформація. У Сумській області це такі об’єднані територіальні громади, як: Миколаївська ОТГ Білопільського району та Тростянецька ОТГ. З метою успішного впровадження ДАР  доцільно опублікувати на офіційних сайтах районних державних адміністрацій інформацію про Державний аграрний реєстр, забезпечити висвітлення пілотного впровадження ДАР у районних ЗМІ.

Про державну фінансову підтримку на поворотній основі (безвідсоткові кредити) через Український державний фонд підтримки фермерських господарств розповів директор Сумського регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерів Олексій Пасько.

Начальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру в Сумській області ознайомив учасників семінару зі змінами в земельному законодавстві щодо розпорядження об’єднаними територіальними громадами землями сільськогосподарського призначення, відповів на ряд запитань.

Підводячи підсумки семінару, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Віталій Максименко зазначив, що Сумщина має потенціал для розвитку малого та середнього аграрного бізнесу, створення нових фермерських, сімейних фермерських господарств, при цьому особисті селянські господарства є структурним елементом агропромислового комплексу України і відіграють важливу роль у виробництві сільськогосподарської продукції.