Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

В УКРАЇНІ ОБИРАЮТЬ КРАЩИЙ БІЗНЕС-ПРОЄКТ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації повідомляє, що на сайті онлайн-видання AgroPortal.ua до 1 листопада 2020 року триває голосування, в ході якого визначиться 5 сіл-фіналістів V Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020». У півфінал потрапило і село Сосонка Охтирського району Сумської області.

Фіналісти у грудні 2020 року захищатимуть бізнес-проєкти перед членами Експертної ради. Громада-переможець отримає 100 тис. гривень на реалізацію бізнес-проєкту від головного партнера конкурсу – Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

«Конкурс сприяє розвитку регіональної економіки. Села-учасники мають змогу вийти на глобальний рівень, розповісти світовій спільноті про наболіле, натомість отримати реалістичний вектор для розвитку»  – говорить радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен. «Конкурс також пропагує стале управління і збереження екосистеми, біорізноманіття та адаптацію до змін клімату в рамках ведення сільського господарства та землекористування. Пропозиції, що базуються на принципах ощадливого ведення сільського господарства та кругового виробництва, матимуть пріоритет. Сподіваємося, що це підштовхне громади до зміни внутрішньої політики сіл та підприємств, які знаходяться на їхній території» – наголошує Рейнауд Наутен.

У редакції AgroPortal.ua зазначають, що найбільш активними при подачі заявок були жителі Запорізької, Вінницької, Хмельницької та Чернігівської областей.

«Цього року ми отримали 212 заявок з усіх областей України (минулого – 115). Це говорить про те, що громади прагнуть до розвитку, до вдосконалення і покращення життя села. Є громади, які потребують співфінансування, є ті, яким необхідне повне фінансування» – зазначає керівник проєкту AgroPortal.ua Алла Стрижеус. Вона говорить, що село-переможець Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020» отримає 100 тис. гривень, котрі не є сумою, яка може вирішити глобальні проблеми громади, але сама участь вже дає поштовх до розвитку. Іноді потрібно подивитися на себе зі сторони, щоб дати новий поштовх до розвитку.

Проголосувати за бізнес-проєкт села можна за посиланням:https://bit.ly/3497jMU

Більше інформації про конкурсможна дізнатися за посиланням:https://bit.ly/32pp7E8

Для довідки: Крім головного подарунка переможцю, компанія «Бейкер Тіллі Україна» допоможе одному з 15-ти сіл, котрі пройшли до етапу онлайн-голосування, в реалізації їхнього бізнес-проєкту.

Всеукраїнська асоціація громад одному із сіл-фіналістів надасть комплексний консультаційний супровід громади на період становлення після місцевих виборів.

П'ятірка сіл-фіналістів конкурсу отримає річну передплату на журнал Agroexpert та набір спеціалізованої аграрної літератури.

Онлайн-видання AgroPortal.uaпроводить конкурс «Неймовірні села України» вже вп’яте. За цей період понад 700 сіл взяло участь у конкурсі, 20 із них реалізувало свої бізнес-проєкти розвитку сільських територій та отримали можливість співпрацювати із міжнародними компаніями та організаціями.