Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОГРАМА «ПРИСКОРЕННЯ ПРИВАТНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ»

Останнім часом сфера земельного законодавства України зазнала істотних змін. 31 березня 2020 року Верховна Рада України ухвалила закон про обіг сільськогосподарських земель, який передбачає надання права купівлі землі лише українцям. Також законодавчо встановлені обмеження максимальної площі, яка може перебувати у власності однієї особи, та пільгові умови для українських фермерів.

Відповідно до Указу Президента № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин, який передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності, усі новостворені громади отримали землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку.

Ці та інші нововведення вимагають вивчення та аналізу з метою правильної реалізації їх на практиці. Задля досягнення цієї мети Україна і розпочала реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», в рамках якої у 2019 році було укладено угоду між Міжнародним банком реконструкції та Міністерством фінансів України про залучення 200 млн. доларів США. Мета Програми - пом’якшення окремих обмежень на шляху до зростання участі приватного сектора, зокрема малих і середніх підприємств, у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України.

Реалізація проєкту Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» здійснюється системою безоплатної правової допомоги.

Приватні землекористувачі на практиці стикаються з багатьма проблемами. Найчастіше люди звертаються з правовими питаннями щодо договорів оренди земельної ділянки (укладання, внесення змін, розірвання та поновлення), права власності на землю (оформлення, набуття права, спільна власність. Багато запитань щодо права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови, земельного податку, відшкодування збитків за пошкодження посівів сільгоспвиробникам та протидії рейдерському захопленню.

При цьому величезне значення має запобігання порушенню зареєстрованих прав користування або прав власності, кращі знання про земельне законодавство та процесуальні норми серед землевласників та фахівців, які здійснюють свою діяльність у сфері земельних відносин, забезпечення судового вирішення спірних питань.

В регіонах України організована робота дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, у тому числі в сільських, селищних радах та в об’єднаних територіальних громадах. Безоплатна правова допомога надається з усіх питань, у тому числі у сфері земельних відносин.

Як отримати безоплатну правову допомогу (БПД)?

  • зателефонуватиза безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103
  • звернутися до місцевих центрів та бюро(контакти на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/
  • відвідати дистанційні або мобільні пунктидоступу до БПД, графік роботи яких дізнатися в найближчому місцевому центрі/бюро
  • поставити запитання у месенджер Фейсбук-сторінкисистеми БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid
  • прочитати правові консультації у правничій вікіпедії WikiLegalAidhttps://wiki.legalaid.gov.ua/
  • скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR
  • завантажити мобільний застосунок «Твоє право» за посиланням https://bit.ly/3iorbkE

Корисні ресурси для власників землі