Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОЛІЙНІ КУЛЬТУРИ: ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ

За вказаною тематикою Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН України для керівників і спеціалістів агроформувань усіх форм власності 11.02.2021 розпочато проведення науково-організаційних заходів у форматі майстер-класів.

У заході взяли участь керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, представники комерційних компаній із постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння, науковці.

Під час заходу зазначалося, що товаровиробниками усіх форм власності у 2020 році, було зібрано 1,1 млн тонн олійних культур, що є рекордним показником за всю історію Сумщини. На площі 278,2 тис. гектарів зібрано 900 тис. тонн соняшнику (5 місце серед регіонів України) при урожайності 32,3 ц/га (2 місце серед регіонів України). Крім того, сої обмолочено з площі 70,4 тис. га, якої намолочено 163,0 тис. тонн за урожайності 23,2 ц/га. За темпом виробництва продукції сільського господарства Сумщина посідає друге місце серед регіонів України.

Також наголошувалося, що виробництво олійних культур потребує наукового підходу у зв’язку з розширенням їх площ посіву.

Крім того, він розповів присутнім про державну підтримку підприємств агропромислового комплексу у 2020 році та перспективи на 2021 рік. Поки що урядом не затверджені порядки

Під час проведення заходу наукові співробітники Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН розповіли присутнім про: особливості вирощування соняшнику в Сумській області; сортовий потенціал та особливості вирощування ранньостиглої сої; фактори стресу в період росту, розвитку рослин сої і шляхи її подолання та перспективні культури для Сумщини такі як коноплі посівні та льон олійний .

Представники комерційних компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння проінформували присутніх про особливості захисту рослин олійних культур та систему їх удобрення в умовах Сумської області.

Крім того, під час проведення заходу учасники мали можливість ознайомитись та спробувати продукцію вироблену Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН України та ТОВ «Крук» - соєві сири в асортименті, олія соєва та конопляна.

Також була представлена крафтова продукція − це делікатесні охолоджені равлики, паштет та ікра з них, Фермерського господарства «Ферма ЕКО» м. Лебедин, де вирощуються ексклюзивні молюски (равлики).

Підвівши підсумки Віктор Кабанець запросив всіх присутніх на наступний семінар на тему: «Шляхи стабілізації виробництва круп’яних культур: сорти, технології, переробка», який заплановано провести в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН України 18.02.2021.