Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

В УКРАЇНІ ДІЯТИМУТЬ ЄВРОПЕЙСЬКІ ВИМОГИ ДО БЛАГОПОЛУЧЧЯ ТВАРИН

Міністерством юстиції України  18 лютого 2021 року зареєстровано наказ Мінекономіки «Про затвердження Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання» (https://cutt.ly/hgBe9AN).

Документом встановлюються мінімально допустимі вимоги до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання, включаючи відгодівлю та догляд за ними.

Вимоги будуть поширюватися на всі види сільськогосподарських  тварин. Також наказом встановлюються спеціальні (додаткові) вимоги для свиней, телят і різних видів курей.

Зокрема, передбачаються гарантовані мінімальні площі, на якій мають утримуватись різні види сільськогосподарських  тварин, встановлюється періодичність огляду сільськогосподарських  тварин, обов’язкове забезпечення сільськогосподарських  тварин доступом до питної води і корму, а також ветеринарного обслуговування, встановлюються вимоги до рівнів освітлення, шуму, загазованості, безпечності матеріалів приміщень, в яких утримуються сільськогосподарські  тварини тощо.

Затвердження вимог сприятиме поширенню практики гуманного поводження з сільськогосподарськими тваринами, покращенню умов їх утримання, збереженню здоров’я сільськогосподарських тварин, зменшенню ризиків їх травмування і страждання.

Цей документ є ще одним кроком на шляху євроінтеграції. В українське законодавство буде імплементовано вимоги п’яти актів права  ЄС.

В Європейському Союзі регулювання у сфері благополуччя сільськогосподарських  тварин розділене на три частини: благополуччя під час утримання, благополуччя під час транспортування, благополуччя під час забою тварин.

Нагадаємо, 4 лютого 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про ветеринарну медицину», який комплексно врегулює сфери здоров’я та благополуччя тварин, а також виробництва та обігу ветеринарних препаратів.