Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА КРУП ̓ЯНИХ КУЛЬТУР: СОРТИ, ТЕХНОЛОГІЯ, ПЕРЕРОБКА

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства  Північного Сходу НААН України 18.02.2021 проведено майстер-клас на тему: «Шляхи стабілізації виробництва круп’яних культур: сорти, технології, переробка».

Про стан і перспективи виробництва круп’яних культур в регіоні розповіла Марина Клименко, начальник відділу організації виробництва та маркетингу агропродукції, охорони праці та мобілізаційної роботи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, та  зазначила, що зниження обсягів виробництва гречки по Україні та підвищення цін на продукти її переробки робить гречку економічно привабливою для аграріїв Сумщини.

За площами посіву гречки в останні роки Сумська область займала лідируючі позиції в Україні. Питома вага площ вирощування гречки Сумщини до площ України становить щорічно 10,5-11,5%. За урожайністю гречки у 2020 році Сумщина посідає друге місце серед регіонів України із показником 17,1 ц/га, за валовим виробництвом – увійшла у трійку найкращих виробників України (13,0 тис. тонн).

Науковці та практики ознайомили учасників семінару з агротехнологічними аспектами вирощування круп’яних культур, світовими тенденціями селекційних напрямків гречки та проса, технологічними вимогами при переробці круп’яних культур та їх економічної ефективності вирощування.

У ході зустрічі, засновник компанії UKRAVIT Віталій Ільченко проінформував присутніх про передові технології «Інституту здоров’я рослин», який є єдиним в Україні науково-дослідним інститутом, які дозволяють зменшити застосування шкідливих речовин, передбачають утилізацію і переробку відходів, а головне – використання поновлювальної сировини, що в комплексі зберігає екологію та ресурси нашої країни (за додатковою інформацію звертатись до Ткаченка Олександра Миколайовича за телефоном: 0503808868).

Усі учасники майстер-класу мали можливість відвідувати музей Інституту Північного Сходу НААН України та  ознайомитися з історією створення науково-дослідного закладу та  науковими розробками.

Підвівши підсумки, Віктор Кабанець запросив всіх присутніх на наступний семінар на тему: ««Особливості перезимівлі озимих культур та догляд за ними навесні 2021 року», який заплановано провести в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН України 11.03.2021.