Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ПРОВЕДЕНО ФЕСТИВАЛЬ МЕДУ

У с. Хоружівка Недригайлівської селищної ради Роменського району за участі навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» та Недригайлівської селищної ради 19 серпня 2021 року відбувся «Фестиваль меду в с. Хоружівка» з нагоди 30-річчя Незалежності України.

У заході взяли участь бджолярі, освітяни, сільськогосподарські товаровиробники, фермери, підприємства з переробки сільськогосподарської продукції; мешканці сіл і міст Сумщини.

Захід проведено з метою підвищення привабливості бджільництва, як галузі сільського господарства, професійного напряму та професії «Бджоляр»; збереження та популяризація культурно-історичної спадщини села, як осередку українських традицій; формування дозвіллєвої активності сільських мешканців; створення майданчика для презентації та просування меду, продукції бджільництва та іншої сільськогосподарської продукції.

У ході проведення фестивалю меду відбулися:

- ярмарок меду: дегустація та продаж продукції бджільництва;

- продаж сільськогосподарської продукції (фрукти, ягоди, горіхи, овочі, крупи, олія, сир та молочні продукти, саджанці фруктових дерев та кущів);

- професійні майстер-класи та рукоділля: майстер клас з ліпки та гончарства, виготовлення ляльок-мотанок, художнього розпису;

- виставка картин та виробів декоративно-прикладного мистецтва;

- фото-зони в українському етно-стилі;

- святкова концертна програма, анімація та розваги для дітей;

- робота торгових точок.

Також в рамках проведення «Фестивалю меду в с. Хоружівка» проведено  науково-практичну конференцію «Стан та перспективи розвитку бджільництва на Сумщині». Учасники конференції мали можливість ознайомитися з питаннями стану та перспективи розвитку бджільництва, фінансової державної підтримки пасічників у 2021 році, дотримання ветеринарно-санітарних вимог та норм законодавства при виробництві продуктів бджільництва, юридичного захисту бджолярів тощо.

Після завершення конференції очільники місцевих осередків пасічників обговорили необхідність та особливості створення регіональної асоціації бджолярів.

Організатори фестивалю меду та науково-практичної конференції: Сумська обласна державна адміністрація, Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Сумський обласний центр зайнятості, Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», Громадська організація "Сумське міжрайонне об'єднання бджолярів", Недригайлівська селищна рада, Асоціація «Спілка аграрних підприємств Сумської області».