Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОВЕДЕНО VIІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «ІННОВАЦІЇ У КОНОПЛЯРСТВІ 2021 ПЛЮС»

26-28 серпня 2021 року в м. Глухів на базі Інституту луб’яних культур НААН України проводилась VIІ Міжнародна науково-практична конференція «Інновації у коноплярстві 2021 плюс».

Першого дня після урочистого відкриття конференції, учасники заходу мали можливість відвідати конопляний ярмарок, на якому представлена продукція понад 20 підприємств, ознайомитись з практичним досвідом використання конопель, продегустувати продукти харчування промислових конопель, побачити конопляне дефіле та виступи народних колективів, взяти участь у майстер-класах з виготовлення іграшок з волокна та інших природних матеріалів. Також для гостей та учасників конференції Інститут луб’яних культур НААН України провів День відкритих дверей закладу.

Участь у заходах конференції взяли закордонні делегації з США, Канади, Нідерландів, Узбекистану, Чорногорії, Литви та Італії. Також відвідали захід бізнес структури, науковці з Києва, Дніпра, Житомира, Черкас, Харкова та Волинської і Закарпатської областей.

Загалом на заходах було понад 50 учасників.

Зокрема 27 серпня на пленарній частині Міжнародної науково-практичної конференції розглядались питання: сучасних сортів конопель, технологій вирощування, збирання і перероблення, можливості виробництва продуктів харчування з промислових конопель, застосування продуктів переробки конопель у легкій промисловості, будівельній галузі, біоенергетиці, медицині. Також розглядалися питання розвитку туризму, розробок технологічного та сучасного обладнання для сільськогосподарських підприємств, законодавства у сфері виробництва, обігу конопель та конопляної сировини і продуктів її переробки. промислових конопель, 28 серпня – день Конопляного поля.

На початку конференції з вітальним словом до її учасників звернувся заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тарас Савченко, який, зокрема, зазначив, що Сумщина, завдяки науковим установам, які працюють на території області, суб’єктам господарювання, що вирощують та переробляють коноплі, є лідером серед регіонів України з розвитку коноплярства та знана в світі.

Третій день конференції проводився у форматі дня поля, де учасники заходу мали можливість оглянути посіви промислових конопель, ознайомитись з досвідом їх вирощування, побачити техніку для збирання й перероблення луб’яних культур тощо.