Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СВОЄЧАСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИМИ РЕСУРСАМИ - ОСНОВА УСПІШНОЇ ПОСІВНОЇ КАМПАНІЇ

17січня 2014 року відбулася республіканська селекторна нарада з питань підготовки до проведення комплексу весняних польових робіт, діяльності Аграрного фонду, стану галузі тваринництва та цінової ситуації на продовольчому ринку. Її провів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Давиденко В.М.

 

У нараді взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку Володимир Івченко, керівники та представники обласних служб системи АПК і керівники наукових установ області та вищих навчальних закладів регіону.

В районних студіях селекторного зв’язку також були присутні заступники голів районних державних адміністрацій з питань агропромислового комплексу, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств.

Заступник міністра, звертаючись до зібрання, закцентував їхню увагу на організації своєчасного забезпечення агропідприємств матеріально-технічними ресурсами: мінеральними добривами, засобами захисту рослин, пально-мастильними матеріалами, а також підготовці сільськогосподарської техніки необхідної для проведення комплексу весняних польових робіт у 2014 році.

Виконання даних заходів сприятиме проведенню посівної кампанії в оптимальні агротехнічні терміни з дотримання технологічних вимог.

Директор Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України

Олександр Демідов коротко проінформував учасників селекторної наради про стан підготовки регіонів до проведення весняних польових робіт та звернув увагу на здійсненні постійного моніторингу стану посівів озимих культур за участю центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва.

Коротко проаналізував цінову ситуацію на агропродовольчому ринку Директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Віталій Саблук, який зазначив, що за даними Держстату України індекс споживчих цін у грудні 2013 року становив 100,5%.

За даними моніторингу цінової ситуації в Сумській області станом на 14.01.2014 ціни на переважну більшість основних продуктів харчування є нижчими середніх по Україні.

Про стан тваринницької галузі за 2013 рік розповіла заступник директора Департаменту тваринництва Олена Альшанова Відмічено позитивну динаміку нарощування виробництва продукції тваринництва, поголів’я великої рогатої худоби та корів у сільськогосподарських підприємствах в цілому по Україні.

За результатами селекторної наради дані доручення:

здійснювати постійний моніторинг стану посівів озимих культур;

вжити організаційних заходів щодо забезпечення сільсьгосптоваровиробників матеріально-технічними ресурсами для проведення комплексу весняних польових робіт у 2014 році;

відпрацювати структуру посівних площ ярих культур;

активізувати в регіонах ярмаркову діяльність та вжити відповідних заходів щодо стабілізації цінової ситуації на продовольчому ринку;

провести семінари-навчання з обміну досвідом кращих виробників сільськогосподарської продукції.