Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВЗАЄМОДІЇ ВЛАДИ, ФЕРМЕРІВ ТА БДЖОЛЯРІВ У ПРОФІЛАКТИЦІ ТА ЗАПОБІГАННІ ОТРУЄННЯ Й ЗАГИБЕЛІ БДЖІЛ

З такою назвою 17 лютого 2022 року відбулася всеукраїнська он-лайн семінар-нарада за участі представників Мінагрополітики, Мінекономіки, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, обласних державних адміністрацій, представників територіальних громад, аграріїв та профільних асоціацій у сфері бджільництва.

Як наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, семінар покликаний покращити комунікацію між усіма службами та учасниками, а ціль – попередити та не допустити втрати бджіл.

Ключовими питаннями наради стало обговорення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади, обов’язковість дотримання всіх умов під час здійснення обробки полів засобами захисту рослин, а також відповідальності за неналежне використання аграріями агрохімікатів.

«Крім того, на регіональному рівні на базі територіальних громад вже зараз, ще до початку активного льоту бджіл та старту весняної посівної кампанії і оброблення полів, відбудуться аналогічні навчальні семінари. Цей інструмент показав себе ефективно в попередніх періодах, і ми будемо продовжувати використовувати його і цього річ», – анонсував Тарас Висоцький.

При кожній громаді функціонують комісії, до складу яких входять аграрії, бджолярі, фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронці, представники органів місцевого самоврядування, які мають встановлювати факти загибелі бджіл, в тому числі ініціювати питання щодо покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів і за отруєння бджіл. Наразі створено 1032 таких комісії.

Резюмуючи, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зазначив, що злагоджені та координовані дії органів центральної влади й органів місцевого самоврядування спільно із власниками пасік та аграріями мінімізують випадки отруєнь бджіл, забезпечать сталий розвиток бджільництва та підвищення урожайності.