Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СТАБІЛЬНА РОБОТА АГРАРНОГО СЕКТОРУ - ПРОДОВОЛЬЧА БЕЗПЕКА РЕГІОНУ

 

Під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка 04 лютого 2014 року відбулася республіканська сtелекторна нарада з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт, забезпечення нарощування сільськогосподарського виробництва та виконання програми активізації розвитку економіки у 2014 році, цінової ситуації на продовольчому ринку.

У нараді взяли участь  перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Віктор Чернявський, директор Департаменту агропромислового розвитку Володимир Івченко, керівники та представники обласних служб системи АПК і керівники наукових установ області та вищих навчальних закладів регіону.

В районних студіях селекторного зв’язку були присутні заступники голів районних державних адміністрацій з питань агропромислового комплексу, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств різних форм власності.

Міністр коротко проінформував учасників наради про сьогоднішній стан аграрного сектору як в цілому по Україні, так і по регіонах, звернув увагу на здійсненні постійного моніторингу стану посівів озимих культур за участю центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва та організації своєчасного забезпечення агропідприємств матеріально-технічними ресурсами для проведення посівної кампанії.

Виконання даних заходів допоможе весняно-польові роботи провести в оптимальні агротехнічні терміни з дотриманням технологічних вимог.

Також Микола Присяжнюк коротко проаналізував цінову ситуацію на агропродовольчому ринку, зазначивши, що за даними Держстату України індекс споживчих цін у січні 2014 року становив 99,3%.

За даними моніторингу цінової ситуації в Сумській області станом на 30.01.2014  ціни на переважну більшість основних продуктів харчування є нижчими середніх по Україні.

За словами Міністра аграрної політики та продовольства України на державну підтримку агропромислового комплексу у 2014 році із Державного бюджету буде виділено 2 млрд. 38 млн. гривень, з них на підтримку тваринництва – 900 млн. гривень,  на розвиток садівництва та овочівництва – 700 млн.гривень.

За результатами селекторної наради Міністром дані доручення:

- здійснювати постійний моніторинг стану посівів озимих культур;

- відпрацювати структуру посівних площ ярих культур, приділяючи увагу посівам круп’яних культур;

- керівникам місцевих органів влади взяти  під особистий контроль рівень забезпеченості сільсьгосптоваровиробників мінеральними добривами, засобами захисту рослин та якісним насіннєвим матеріалом для успішного проведення комплексу весняних польових робіт у 2014 році;

- постійно проводити в регіонах ярмаркову діяльність, вжити відповідних заходів щодо стабілізації цінової ситуації на продовольчому ринку;

- активізувати роботу Аграрного Фонду для укладання договорів щодо форвардних закупівель зерна нового врожаю.