Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

FAO ПІДТРИМУЄ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ СУМЩИНИ

На семінарі з питань реалізації проєктів FAO обговорювали проміжні результати та можливості підтримки розвитку малих форм господарювання в аграрному секторі Сумської області.

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації за сприянням Сумського національного аграрного університету проведено онлайн семінар з представниками районних військових адміністрацій, сільських, селищних, міських рад, голів Асоціацій  «Спілка аграрних підприємств Сумської області», громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумської області», громадської спілки «Асоціація тваринників та птахівників Сумщини» щодо державної фінансової підтримки у 2022 році та програм технічної підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО).

На заході виконуючий обов’язки директора Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України» повідомила, що асоціація у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) в межах проекту «Гуманітарне реагування Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) реалізує проект. спрямований на підтримку найбільш уразливих домогосподарств, які перемістилися із зони бойових дій, постраждали від збройного конфлікту, втратили власне житло та тимчасово перемістилися у зони відносного спокою.

Під час реалізації проекту планується підтримати до 2500 уразливих домогосподарств, які постраждали від конфлікту у сільській місцевості Сумської області та фермерських господарств. Допомога надається у вигляді кормів для тварин та птиці. Домогосподарство, яке має курей, свиней та зареєстроване поголів’я великої рогатої худоби, може отримати 3 набори по одному на один вид тварин з розрахунку 200 кілограмів кормів – для свиней, 95 кілограмів – для курей та 150 кілограмів – для зареєстрованого поголів’я великої рогатої худоби. Вже сформовано заявки від 22 територіальних громад Сумської області загальним обсягом наборів 467,8 тонн.

Також проектом передбачається підтримка фермерських господарств, які мають в обробітку до 50 гектарів землі. Шляхом надання посівної озимої пшениці. Учасники проєкту матимуть можливість отримати по 2000 кг насіння озимої пшениці, фасованої по 50 кг.

Наразі фермерські господарства Сумської області вже отримали насіння озимої пшениці для сівби під урожай 2023 року. За цим видом гуманіторної допомоги по Роменському і Охтирському районах скористалися 133 фермерські господарства та 260 домогосподарств, по Сумському району - робота продовжується. Загалом суб’єкти господарювання Сумської області отримають
400 тонн насіння озимої пшениці, що дасть можливість провести сівбу на площі понад 1 600 гектарів.

У ході семінару директор Сумського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств зазначив, що постановою КМУ від 16 серпня 2018 р. № 918 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції», яка набула чинності від 23.08.2022, передбачено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції”, що надаються з метою забезпечення безперебійного виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення рівня продовольчої безпеки та економічної стійкості України. Отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції.

Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.

Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

У разі коли земельна ділянка, що перебуває у власності/оренді отримувача, передана ним у користування іншій особі на підставі договору оренди чи суборенди, право на отримання бюджетних коштів на один гектар земель сільськогосподарського призначення має лише орендар/суборендар.

Бюджетні кошти надаються для надання підтримки за такими напрямами:

бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;

спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

Крім того поввдомлено, що Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошують про початок реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн. Проект реалізується за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

Загалом ФАО та Мінагрополітики передбачається надати аграріям
30 000 поліетиленових зернових рукавів. Засоби зберігання зерна зможуть отримати агровиробники: юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП), які обробляють землі на території України, окрім тимчасово окупованих.

Надання такої допомоги українським аграріям є частиною Стратегії ФАО щодо підтримки зберігання зерна, метою якої є подолання дефіциту зерносховищ. Це критично важливо зараз для підтримки українських фермерів та забезпечення глобальної продовольчої безпеки.