Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВОЛОДИМИР ІВЧЕНКО: КООПЕРАЦІЯ НА СЕЛІ – ШЛЯХ ДО СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації 29 вересня 2014 року на базі СОК «Чернечослобідський» Буринського району було проведено семінар-нараду з питань вивчення досвіду роботи сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Сумської області.

У зазначеному заході взяли участь заступники директора Департаменту агропромислового розвитку Юрій Костюк та Алла Боронос, координатор спільного проекту ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2» Тамара Харченко, начальник відділу Головного управління ветеринарної медицини у Сумській області Ігор Задорожний, керівники місцевої державної влади Буринського району.

 

Учасники  семінар-наради ознайомилися з роботою СОК «Чернечо-слобідський» (голова - Андрієнко Максим Володимирович), який було створено у 2013 році за підтримки спільного проекту ЄС-ПРООН на основі співфінансування: 25% - кошти громади, 75%- кошти ПРООН.

На даний час кількість членів кооперативу становить 40 осіб, які утримують 75 корів. Кооператив щодня реалізує більше 500 кілограмів молока на філію «Конотопський молокозавод» ТОВ «МалКа-Транс».

В ході наради обговорювалися проблемні питання роботи СОК «Чернечослобідський» та питання пошуку нових ринків збуту продукції.

Підводячи підсумки семінар-наради, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Юрій Костюк підкреслив: «Доцільність створення кооперативів не викликає сумнівів ні в експертів аграрного ринку, ні з огляду на досвід європейських країн, де сільгоспвиробництво успішно збільшує свою ефективність. Наприклад, у сусідній Польщі вже понад 50% селянських господарств охоплені саме кооперативами. Тож цілком очевидно, що нам потрібно в цьому напрямі рухатися, хоча вже зараз у нас є напрацювання.

В області зареєстровано 41 сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, більшість з яких багатофункціональні. На сьогодні в регіоні працює 15 кооперативів і робота в цьому напрямку продовжується».