Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ПОЇЗДКА ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ДО ШОСТКИНСЬКОГО РАЙОНУ З ПИТАНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

На сьогоднішній день в Україні зростає вплив чинників, що спонукають юридичних та фізичних осіб до енергозбереження: постійне зростання цін на енергоносії, підвищення адміністративної та економічної відповідальності за перевитрати, нераціональне та неефективне використання паливо-енергетичних ресурсів, тощо. Світова тенденція проблем забезпечення в необхідному обсязі енергоносіями ставить пріоритетне завдання щодо зниження енергоспоживання, як у житловій, бюджетній так і у промисловій сфері.

Питання енергозбереження та запровадження енергозберігаючих технологій є одним з пріоритетних завдань області.

 

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11.08.2014 № 334-ОД «Про утворення антикризового енергетичного штабу в Сумській області», директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Володимир Івченко, який є членом антикризового енергетичного штабу в Сумській області здійснив робочу поїздку в Шосткинський район івідвідав ПАТ «Шосткинський хлібокомбінат», ПАТ «Бель Шостка України», ТОВ «Ньюсфера».

Хлібопекарське підприємство ПАТ «Шосткинський хлібокомбінат» євиробником хліба та хлібобулочних виробів, борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання.

Проектна потужність підприємства по виробництву хлібобулочних виробів – 48 тонн за добу. Потужності використовуються на 77 %.

Асортимент продукції налічує 30 видів продукції, у тому числі 17 видів хліба, 11 видів булочних виробів.

У 2013 році підприємством вироблено 6690 тонн хлібобулочних виробів, що на 13,5% більше проти 2012 року. За І півріччя 2014 року вироблено 3365 тонн хлібобулочних виробів (106,1% до 2013 р.).

Протягом останніх 3-х років на підприємстві здійснювалися заходи щодо зниження споживання природного газу, а саме:

- придбані та установлені нові сучасні котли для низького тиску, що дало змогу відійти від середнього тиску газу;

- замінені газові пальники на сучасні, більш економні;

- для підігріву води та опалення приміщень встановлено котел РАУ-600 з використанням рулонів соломи.

Молокопереробне підприємство ПАТ «Бель Шостка України», будучи частиною групи «Bel», загальновизнаний лідер вітчизняного сироваріння. На підприємстві виробляються тверді сири (вагові та фасовані), плавлені сири, молочні продукти та вершкове масло під брендом «Шостка», плавлені сири під брендом «Весела корівка».

На підприємстві устатковані лабораторії, закуплене сучасне обладнання, проводиться контроль кожного етапу технологічного процесу, залучаються інвестиції у розвиток власної сировинної зони.

З метою економії енергоресурсів на підприємстві здійснюються заходи щодо відновлення конденсату для котельні з ділянки виробництва твердого сиру, парів сироватки та переводу опалювального котла на дизпаливо, що дасть можливість зекономити 140 тис. куб. м. газу (5%).

ТОВ «Ньюсфера» створено у листопаді 2011 року з метою переробки зернових культур.

Основними напрямами діяльності підприємства визначені:

- виробництво та реалізація пшеничної обдирного борошна;

- виробництво та реалізація повнораціонних комбікормів, висівок пшеничних;

- приймання, сушка та якісне зберігання зернових культур.

Із початку 2012 року компанією проведено реконструкцію виробничої будівлі. Встановлено високоефективне обладнання, виготовлене в Туреччині. У своєму складі борошномельний комплекс має: млин, комбікормовий цех, елеватор на 16 тис.. тонн, склад готової продукції.

На підприємстві впроваджені сучасні технології і методи ведення високотехнологічного господарювання, що дозволяють економно використовувати енергоресурси.

Як зазначив директор Департаменту, Володимир Івченко, протягом останнього часу на промислових підприємствах області пріоритетними завданнями визначені розробка та впровадження заходів щодо скорочення енергоспоживання, оскільки їх реалізація є важливим чинником на шляху ефективного використання енергетичних ресурсів та економії коштів.