Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗУСТРІЧІ З АГРАРІЯМИ ОБЛАСТІ

На зустрічі з активом області та передовими аграріями, яка відбулася в обласній державній адміністрації у форматі «круглого столу», Міністр зазначив, що аграрна галузь стала локомотивом економіки країни і на сьогоднішній день викликає зацікавленість як вітчизняних, так і іноземних інвесторів.

Як зазначив Міністр, ситуація в аграрному секторі, зокрема його державному сегменті, є непростою і вимагає швидких, осмислених реформ. Дерегуляція, роздержавлення та приватизація державних підприємств, земельна реформа – питання важкі і багато в чому політичні, але всі розуміють, що їх потрібно вирішувати. 

 

Окремо Міністр зупинився на питанні прийняття політичного рішення щодо приватизації чи ліквідації державних підприємств. Він зазначив, що у підпорядкуванні Міністерства аграрної політики та продовольства України знаходиться  571 підприємство. З них лише десяток мають ринкову вагу. Балансова вартість 50 не перевищує 100 тисяч гривень, 27 – мають нульову вартість, ще 154 – перебувають у процедурі банкротства або ліквідації. Лише 96 підприємств – формально діючі, і тільки 20 – умовно прибуткові.

Олексій Павленко підкреслив, що наявність сотень державних підприємств заганяє місцеві громади у депресію та соціальний занепад. У нинішніх умовах більшість з таких підприємств не мають жодних шансів на відновлення економічної активності. Ці активи мають приносити державі та місцевим громадам користь. Це можливо лише через роздержавлення. Кошти, отримані за приватизацію таких підприємств, стануть інвестицією у розвиток місцевої інфраструктури, зокрема на Сумщині.

«Земельна реформа та приватизація – це знищення корупції та залучення інвестицій. Ми маємо створити умови для розвитку бізнесу та процвітання галузі», – наголосив Міністр.

Міністр подякував керівництву області за належну співпрацю, оперативне реагування щодо вирішення нагальних питань, за надання конструктивних пропозицій щодо реформування аграрної галузі, закликав до подальшої допомоги від області у цьому.