Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

РОБОЧА ПОЇЗДКА ДО КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ

09 червня 2015 року директором Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександром Непочатовим разом з директором Департаменту тваринництва  Миколою Квашою та директором Департаменту продовольства  Міністерства  аграрної політики та продовольства України Дмитром Шульмейстером  було здійснено робочу поїздку до підприємств агропромислового комплексу Конотопського району ТОВ АФ «Козацька», ТОВ «Вітчизна», Державного професійно-технічного навчального закладу «Конотопський професійний аграрний ліцей», Державного підприємства «Попівський експериментальний завод», Державного підприємства «Конотопське лісове господарство».

У ході робочої поїздки приймали участь голова Конотопської районної державної адміністрації Микола Горбенко, голова Конотопської районної ради Анатолій Боярчук, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Основною метою учасників робочої поїздки було вивчення проблемних питань, які потребують вирішення на державному рівні, ознайомлення з впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій виробництва сільськогосподарської продукції, станом справ в агропромисловому комплексі району,  залученням інвестицій.

ТОВ АФ «Козацька»

Товариство з обмеженою відповідальністю агрофірма  «Козацька» реформоване у 2002 році в селі Козацьке Конотопського району. ТОВ АФ „Козацька” на сьогоднішній день має в користуванні 7153,4 га сільськогосподарських угідь,  в тому числі ріллі 6289,8 га,  що розташовані на території Козацької, Грузчанської, Духанівської сільських рад та спеціалізується на виробництві рослинницької, тваринницької продукції.

Керівник господарства ТОВ АФ «Козацька» Віктор Гала ознайомив присутніх з реконструкцією наявних елеваторних потужностей для застосування енергозберігаючих технологій в сушінні зерна альтернативними видами палива. В господарстві встановлено 2 сушильних комплекса МЕЕR-2400 з одночасним завантаженням 120 тонн зерна.

В минулому році сушарки працювали на зрідженому газі і на сушіння зерна затрачено майже 12 млн. гривень. В 2015 році придбані 2 котли потужністю  по 3,6 Мвт.

Впровадження даних технологій надасть можливість  проводити сушіння зерна по господарству в межах 700 тонн за добу та зекономити кошти на добу в межах 130 тис. грн., вцілому за сезон на 9-10 млн. гривень (зменшення затрат у 6 раз)

Державне підприємство «Конотопське лісове господарство»

Керівником підприємства Леонідом Бутом продоменстровано господарську діяльність лісгоспу, яка спрямована на ціленаправлене і ефективне виконання повного комплексу лісогосподарських, лісозаготівельних, лісовідновних та інших заходів, на раціональне, невиснажливе використання та і відтворення лісових ресурсів. Основними напрямками роботи лісгоспу являється відновлення лісу, захист від шкідників, хвороб, лісопорушень та пожеж, ведення рубок лісів, лісозаготівля, переробка деревини.

У 2014 році  в ДП „Конотопське лісове господарство” вироблено продукції на суму 33494 тис. грн, що на 121,2 % більше відповідного показника 2013 р. В натуральному виразі за 2014 рік заготовлено 57284 куб. метрів деревини, 489  куб. метрів пиломатеріалів.

За рік приріст лісу складає 96 тис. куб. метрів, використовується підприємством 70 тис. куб. метрів.

Станом на 01.05.2015 р. вироблено продукції (по цеху ) на суму 1141 тис. грн, у натуральному виразі заготовлено 16622 куб. метрів деревини, 388 куб. метрівпиломатеріалів.

Більшість готової продукції підприємство єкспортує в країни Євросоюзу.

Особлива увага  приділяється пожежній безпеці. За власні кошти встановлено 3 вежі відеоспостереження та переобладнано 3 пожежні автомобілі.

    

Ознайомлення з організацією виробництва та зберіганням сільськогосподарської продукції   ТОВ «Вітчизна»

ТОВ «Вітчизна» - сучасне багатогалузеве підприємство, яке спеціалізується на виробництві рослинницької та тваринницької продукції.

На сьогоднішній день у Конотопському районі ТОВ «Вітчизна» використовує 11,4 тис. га сільськогосподарських угідь, в тому числі ріллі 11,4 тис. га. Сільськогосподарські землі розташовані на території 6 сільських рад Конотопського району, та, крім того, підприємство має землі в користуванні у сусідньому Буриньському районі.

У галузі тваринництва підприємство займається виробництвом молока і м'яса великої рогатої худоби.

Станом на 01.06.2015 поголів'я великої рогатої худоби становить 3377 голів, у т.ч. числі корів - 1286 голови.

За 5 місяців 2015 року підприємством надоєно 3745 тонн молока, що на 79 тонн більше відповідного періоду минулого року. Надій на фуражну корову за 5 місяців склав 3040 кг.

За січень–квітень поточного року вирощено м’яса великої рогатої худоби 261,5 тонни, що більше минулорічного показника на 17 тонн. Середньодобовий приріст ВРХ склав 870 грамів. Реалізовано м’яса
189 тонн.

Підприємство має свій елеватор, у складі якого працюють 2 дільниці: у селі Питомник (ємність 36 тис. тонн) – це зерносклади напольного зберігання ємністю 14 тис. тонн та силосного зберігання 22 тис. тонн, та у селі Заводи – зерносклади напольного зберігання ємністю 12 тис. тонн.

Вагове обладнання елеватора дає можливість зважувати великотоннажні автомобілі на вагах електронних до 80 тонн, та вагони на вагах електронних до 150 тонн. Автоперевезення, пов’язані з переміщенням зерна, здійснюються власним автотранспортом ТОВ „Вітчизна”.

На сьогоднішній день ведеться будівництво 4 ємностей для зберігання зерна загальною потужністю 20,5 тис. тонн.

Управління елеваторним комплексом здійснюється в автоматичному режимі. На елеваторі адміністрацією створено працівникам всі необхідні умови для праці і відпочинку (обладнані душові , побутові кімнати, кімнати для прийому їжі).

ТОВ „Вітчизна” зберігає на елеваторі зерно (кукурудзу, ячмінь, пшеницю) власного виробництва. Все зерно, що надходить на елеватор просушується та доводиться до кондицій згідно з діючими  стандартами ДСТУ. Працюють дві лабораторії, що відповідно атестовані.

За 4 місяці цього року направлено в розвиток підприємства 40,6 млн. гривень, із них на закупівлю техніки та обладнання – 15 млн. гривень, на реконструкцію та будівництво  - 25,6 млн. гривень,  у т. ч.

15 млн. гривень – у тваринництві та 10,6 млн. гривень на будівництво додаткових елеваторних ємностей. Загалом у 2015 році планується вкласти у будівництво та реконструкцію об’єктів тваринницької галузі 45 млн. гривень., вцілому до кінця 2015 року планується залучити понад 100 млн. грн. інвестиційних коштів.

   

Державне підприємство «Попівський експериментальний завод»

Дане підприємство спеціалізується на виробництві ректифікованих, зневоднених технічних спиртів, технічних спиртовмісних рідин. Річна потужність по спирту ректифікованому 825 тис. декалітрів у рік. Виробництво продукції проводиться з цукровмісної сировини - меляси бурякової.

На даний час за рішенням правоохоронних органів призупинена виробнича діяльність даного підприємства. Заборгованість по заробітній платі на 01.06.2015 року складає 104,2 тис. грн.

В ході робочої зустрічі розглянуто листа трудового колективу, з яким він звернувся до Президента України, Прем’єр-Міністра України, Голови Верховної Ради України, голови Сумської обласної державної адміністрації, про відновлення роботи даного підприємства, погашенню  заборгованості із заробітної плати.

Директором Департаменту продовольства Дмитром Шульмейстером вирішення даного питання взято на особистий контроль, по мірі його вирішення буде інформовано Сумську обласну та Конотопську районну державні адміністрації. 

   

ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей»

Даний навчальний заклад проводить підготовку кваліфікованих робітників за професіями: слюсар з ремонту с/г машин та устаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А1», «А2», «В1», водій автотранспортних засобів категорія «С», слюсар з ремонту автомобілів, електромонтер з ремонту та обслуговування еклетроустаткування, плодоовічник, кухар.

Як зазначено директором ліцею Андрієм Водоп’яновим для забезпечення навчально-виробничого процесу по підготовці робітників та для вирощування зернових і технічних культур  використовується земля площею 285 га. Навчальний заклад має обладнані аудиторії для вивчення будови автомобіля, навчання водіїв, ремонтні майстерні, ангари для зберігання сільськогосподарської техніки, підсобне господарство по відгодівлі та вирощуванню свиней.

Одним із проблемних питань є відсутність можливостей в оновленні машино-тракторного парку сучасною технікою, яку повинні опановувати в даний час учні даного закладу.

Сумська дослідна станція садівництва Інституту садівництва Української академії аграрних наук

Дана установа функціонує з 2002 року і займається науково-дослідною роботою в галузі садівництва.

Площа сільськогосподарських угідь становить-111 га, з яких 40 га багаторічні насадження.

В маточниках дослідної станції вивчається близько 80 форм зимостійких карликових та напівкарликових підщеп яблуні, більше 80 перспективних імунних та стійких до хвороб сортів яблуні, розпочато вирощування сертифікованого безвірусного посадкового матеріалу, пропонуються нові елементи вирощування регіональних технологій, що значно підвищують продуктивність насаджень та ефективність їх вирощування.

Крім того, на дослідній станції вивчається 57 кращих сортів чорної смородини і порічок вітчизняної та зарубіжної селекції.

Директором дослідної станції  Вячеславом Фільовим було ознайомлено присутніх  з сортовими ділянками плодово-ягідних культур: насадженнями яблунь, суниці, смородини, матеріально-технічною базою.