Навігація

Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОБГОВОРЮВАЛИСЯ НАПРЯМИ СІЛЬСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

   

02 лютого 2018 року в Недригайлівській та Роменській районних державних адміністраціях під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори проведено робочі зустрічі щодо обговорення актуальних питань та основних напрямків розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року.

У заходах брали участь директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, начальник відділу забезпечення протиепізоотичних заходів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Володимир Панченко, а також голови об’єднаних територіальних громад, сільські та селищні голови, керівники сільськогосподарських підприємств, в тому числі фермерських господарств, голови сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, представники громадських організацій та зацікавлені особи цих районів.

В організації та проведенні заходів брали участь в селищі Недригайлів - тимчасово виконуючий обов’язки голови Недригайлівської районної державної адміністрації Олексій Васильченко та голова Недригайлівської районної ради Іван Нанка, а в м. Ромни - голова Роменської районної державної адміністрації Валерій Білоха.

Відкриваючи робочі зустрічі Микола Подопригора акцентував увагу присутніх на пріоритетних завданнях Сумської обласної державної адміністрації, які здебільшого спрямовані на розвиток малого та середнього агробізнесу. Було зазначено, що для цього Програмою розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року передбачена фінансова підтримка з обласного бюджету.

У ході презентації вищезазначеної Програми Олександр Маслак зупинився на основних напрямах, за якими передбачено фінансування з обласного бюджет. Це зокрема надання місцевим бюджетам субвенції з обласного бюджету для суб’єктів господарювання комунальної форми власності та для підвищення кваліфікації менеджерів органів самоврядування, а також часткове відшкодування витрат за сертифікат виробника органічної продукції, придбання племінних свинок та кнурців (класу «еліта»), придбання племінного молодняку вівцематок, баранів, ярок. Більшість напрямів регіональної підтримки передбачає співфінансування з місцевих бюджетів (сільської/ селищної ради) в обсязі 50%. Тож має бути прийнята відповідна програма на місцевому рівні. Загалом у 2018 році на такі напрями фінансової підтримки в обласному бюджеті передбачені кошти на суму майже 6 млн грн.

При обговоренні Програми вносилися пропозиції щодо відшкодування витрат з обласного бюджету на створення сімейних фермерських господарств, а також витрат на отримання дозвільних процедур, проведення лабораторних аналізів продукції тощо. До того ж обговорювалися шляхи підвищення ціни на молоко господарств населення при реалізації на молокопереробні підприємства, формування товарних партій якісної молочної сировини.

Своєю чергою, Володимир Панченко поінформував присутніх про стан  протиепізоотичної  ситуації в Сумській області та заходи щодо запобігання поширенню і профілактики захворювань свійських тварин та птиці.

Підсумовуючи роботу Микола Подопригора звернувся до учасників зустрічі з пропозицією активно долучатися до реалізації Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року та за наявності надати додаткові пропозиції можливих змін до цієї Програми.