Навігація

Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЯК ПІДВИЩИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР?

Ці та інші питання розглядалися на майстер-класі «Олійні культури: особливості технології вирощування, зберігання та переробки в умовах Сумської області» в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН України. У майстер-класі взяли участь: заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець, науковці, керівники і спеціалісти сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, представники комерційних компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння.

У вітальному слові Микола Подопригора зазначив, що високий попит  на олійне насіння, що забезпечують переробні підприємства та експортери, сприяє стабільній ціновій ситуації та підвищенню ефективності цього напряму діяльності.

До того ж в Україні спостерігається тенденція до збільшення нішевих олійних культур на які формується постійний попит та відносно стала ціна. Прикладом таких культур є олійний льон, гірчиця, рижій тощо. Тому Микола Анатолійович звернув увагу присутніх про доцільність вирощування цих культур на Сумщині.

Про забезпечення потреб внутрішнього ринку і експортного потенціалу олійного насіння у вступному слові зосередив увагу присутніх Олександр Маслак.

З тематикою майстер-класів у лютому-березні поточного року учасників заходу ознайомив Віктор  Кабанець.

Цікавими були виступи науковців щодо особливостей технології вирощування олійних культур, зокрема науковий співробітник лабораторії селекції та насінництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Володимир Троценко на тему: «Стан і тенденції розвитку виробництва соняшнику в Сумській області», завідувач лабораторії насінництва і насіннєзнавства Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН Юрій Огурцов на тему: «Сучасні інноваційні гібриди соняшника та способи підвищення їх насіннєвої продуктивності», завідувач відділу рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Леонід Музика на тему: «Гірчиця в сільськогосподарському виробництві Лісостепу України».

Представники комерційних компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння інформували про особливості їх застосування при вирощуванні олійних культур.

Наступний майстер-клас на тему: «Шляхи стабілізації вирощування круп’яних культур: сорти, технології, переробка» відбудеться в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН України 13 лютого 2018 року.