Навігація

Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ЩОДО АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ РОЗВИТКУ АПК

У Лебединській державній адміністрації під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори проведено робочу зустріч щодо обговорення актуальних питань і основних напрямків розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року

У заході взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, начальник відділу економічного аналізу, інвестицій та розвитку сільських територій Любов Придатко, голова Лебединської районної державної адміністрації Віктор Химич, заступник голови Лебединської ради Світлана Горошко, начальник відділу агропромислового розвитку Лебединської районної державної адміністрації Борис Лубенський, директор Лебединської міськрайонної Філії Сумського обласного центру зайнятості Микола Падалка, а також голови сільських (селищних) рад, керівники сільськогосподарських підприємств, в тому числі фермерських господарств, представники громадських організацій та зацікавлені особи району.

Відкриваючі робочу зустріч, Микола Подопригора зазначив, що Сумська обласна державна адміністрація приділяє максимальну увагу підтримці розвитку малого підприємництва на Сумщині, розвитку сільських територій. З цією метою в області реалізується Програма розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, якою передбачено ряд напрямів фінансової підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу області.

У ході проведення заходу директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак презентував основні напрями Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, за якими передбачено фінансування з обласного бюджету та поінформував учасників зустрічі про основні напрямки підтримки розвитку агропромислового комплексу за рахунок коштів державного бюджету.

Зокрема, він зазначив, що в цілому по Україні в 2018 році фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів передбачається в розмірі 66 млн. гривень, розвитку фермерських господарств (в тому числі і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів) – 1 млрд. гривень. Державна підтримка галузі тваринництва очікується в сумі 4 млрд. гривень, розвитку хмелярства, закладення молодих садів – 300 млн. гривень, фінансова підтримка сільгосптоваровиробників шляхом часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки – 945 млн. гривень. При цьому він зауважив, що порядки використання коштів, передбачених для  державної підтримки, ще розробляються на рівні держави.

Начальник відділу агропромислового розвитку Лебединської районної державної адміністрації Борис Лубенський поінформував учасників заходу про напрямки реалізації Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Лебединського району на період до 2020 року, наголосивши, що Лебединський район має резерви для підвищення ефективності господарської діяльності за рахунок збільшення обсягів виробництва плодово-ягідної продукції.

Микола Хоруженко, керуючий виробництвом ПП «Дерев’янчук», поділився досвідом роботи підприємства, зауваживши, що в 2018 році вони планують реалізувати 30 тис. гривень саджанців малини.

Анатолій Некипілий, Боровеньківський сільськи голова, наголосив на важливості та необхідності підтримки малого та середнього підприємництва, що сприяє зайнятості сільського населення, створенню додаткових можливостей для зростання доходів індивідуальних домогосподарств, стимулює сільську молодь до започаткування ведення агровиробництва в сільській місцевості.

Ігор Борман, начальник Відділу у Лебединському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області надав роз’яснення учасникам заходу з питань переведення невитребуваних та неуспадкованих земельних часток (паїв) у комунальну власність сільських (селищних) рад тощо.

Директор Лебединської міськрайонної Філії Сумського обласного центру зайнятості Микола Падалка зазначив, що служба зайнятості району має можливість допомогти безробітному, який виявив бажання започаткувати власну справу та зареєструвався, як фізична особа-підприємець. Мова йде про комплекс послуг, починаючи з профдіагностики, надання консультацій, роз’яснення норм чинного законодавства, допомоги в складанні бізнес-плану аж до виплати допомоги по безробіттю одноразово в повному обсязі у вигляді додаткового стартового капіталу для розвитку підприємництва.

У ході проведення робочої зустрічі вносилися пропозиції про внесення змін до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року шляхом відшкодування витрат з обласного бюджету на створення сімейних фермерських господарств. До того ж, враховуючи ресурсний та трудовий потенціал з розвитку ягідництва, було запропоновано створення відповідного кластеру, який об’єднуватиме сільськогосподарське підприємство з вирощування малини, її охолодження, заморозки та зберігання, за участю господарств населення, місцевих органів влади та самоврядування.

Обговорювалися питання щодо обсягів та якості виробництва молока, враховуючи внесення змін з 01.07.2018 в Державний стандарт України 3662:2015 «Молоко-сировинна коров’яче. Технічні умови». Також значна увага приділялася питанням підтримки розвитку малого та середнього підприємництва, створенню нових робочих місць на селі.

Підводячи підсумки зустрічі, Микола Подопригора звернувся до учасників заходу з пропозицією активно долучатися до реалізації Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року та надавати пропозиції можливих змін до неї.