Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ПІДВИЩУЮТЬСЯ ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА МОЛОКО

За результатами моніторингу Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації протягом січня-лютого 2024 року спостерігалось підвищення закупівельних цін на молоко (сировину) від сільськогосподарських підприємств.

За січень цього року середні закупівельні ціни на молоко (сировину) підвищились на 2% (0,32 грн.) до 16,22 гривень за кілограм (з ПДВ). Протягом лютого поточного року молоко (сировина) додатково подорожчало на 2% (0,34 грн.). Станом на 22.02.2024 середня ціна на цей продукт становила 16,56 гривень за кілограм (з ПДВ). При цьому, середня ціна молока класу екстра досягла 17,75 гривень, молока вищого та 1 ґатунків – 16,38 та 15,56 гривень відповідно.

ЗНЯТО КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській районній державній адміністрації, під час якого проінформовано про виконання в повному обсязі Плану заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання птиці на високопатогенний грип в селах Штанівка, Куянівка, Товста Сумського району та в зонах нагляду і спостереження.

За результатами засідання комісії прийнято рішення щодо зняття карантинних обмежень по високопатагенному грипу птиці в с. Штанівка, с. Куянівка, с. Товста Сумського району та відшкодування коштів за втрачене майно (поголів’я птиці всіх видів) фізичним особам зазначених населених пунктів за рахунок коштів державного бюджету.

ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА ЗЕРНА КРУП ̓ЯНИХ КУЛЬТУР:ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ, СОРТИ, ТЕХНОЛОГІЯ, ПЕРЕРОБКА

Ці та інші питання обговорювали під час проведення майстер-класу в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН України.

Участь у заході взяли представники Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, провідні науковці Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН та Сумського НАУ, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської
ОДА ознайомив присутніх із результатами діяльності агропромислового комплексу області за 2023 рік, окреслив перспективи та завдання сільськогосподарського виробництва Сумської області на 2024 рік, а також ознайомив слухачів із діючими програмами підтримки сільськогосподарських товаровиробників на міжнародному, державному та регіональному рівнях.

Разом з цим голова обласної громадської організації "Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумської області" повідомив про підтримку суб'єктів господарювання, актуальні альтернативні джерела підтримки сільськогосподарських виробників та переробників, в тому числі й завдяки співпраці з науковими установами та навчальними закладами аграрного напряму Сумської області.

ОГОЛОШЕННЯ

Повідомляємо про продовження терміну подання заявки зацікавленими суб’єктами господарювання до 20.02.2024 на переробку зерна пшениці на борошно фасоване (2 кг).

Кількість зерна пшениці для переробки на борошно становить 1031 тонна (у тому числі пшениця 2 класу – 621 тонна, пшениця 3 класу – 410 тонн).

ДО УВАГИ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ

Запрошуємо взяти участь у майстер-класі на тему: «Шляхи стабілізації виробництва зерна круп'яних культур: програми підтримки, сорти, технологія, переробка».

Дата: 15 лютого 2024 року

 Час: 10:00

Організатори: Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН України.