Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДОТРИМАННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ, ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ, БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ – ОСНОВА УСПІШНОГО ТА СВОЄЧАСНОГО ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

Протягом останніх років повторюються причини виникнення нещасних випадків на виробництві. До яких зокрема належать недоліки в навчанні працівників безпечним прийомам праці; незадовільний технічний стан сільськогосподарської техніки; відсутність захисних, блокувальних пристроїв, сигналізації, засобів пожежогасіння; порушення вимог безпеки під час експлуатації сільськогосподарських машин, транспортних засобів; не виконання працівниками вимог інструкцій з питань охорони праці, пожежної безпеки; порушення строків виходу працівників на оброблені отрутохімікатами поля; порушення трудової та виробничої дисципліни.

З метою поліпшення стану безпеки праці та виробничого середовища, організації заходів спрямованими на усунення причин нещасних випадків і професійних захворювань, аварій на виробництві, а також з метою попередження пожеж та дорожньо-транспортних пригод, керівникам сільськогосподарських підприємств, галузевим спеціалістам підприємств, фермерських господарств, до початку і при проведенні робіт у весняний період звернути особливу увагу на наступне:

1. Проведення перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, інструктажів по видам робіт до початку проведення весняно-польових робіт.

2. Підготовку сільськогосподарської техніки (справність, наявність захисних, блокувальних пристроїв, первинних засобів пожежогасіння).

3. Дотримання вимог комплектування ґрунтообробних, посівних і транспортних агрегатів (надійність зчіпки, гальмівної системи, сигналізації: світлової, звукової, двосторонньої; справність підніжних дощок, поручнів, перил, наявність захисних огороджень, пристроїв для очищення робочих органів).

4. Укомплектування і підготовку обслуговуючого персоналу (медичні огляди, забезпечення спецодягом, навчання на роботах підвищеної небезпеки, інструктажі з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, наявність посвідчень на право керування машинами).

5. Забезпечення під’їздів до полів (перегляд технологій виконання робіт, маршрутів руху, розмітки поля, виділення місць відпочинку, усунення перешкод, дотримання Правил безпеки праці при роботі на схилах під лініями електропередач, тощо).

6. Колективну роботу працівників і механізмів у польових умовах (призначення відповідального, визначення місць відпочинку і прийняття їжі, медичними аптечками, засобами пожежогасіння, безпеку руху при перевезенні працюючих, вантажів).

7. Роботу з отрутохімікатами (медичні огляди, вік, забезпечення засобами індивідуального захисту, спецодягом, взуттям, санітарно-побутовими засобами, медичними аптечками, проведення навчання, інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки, перевірки знань працівників з цих питань, дотримання строків виходу працівників на оброблені поля, погодні умови).